Odborné články

EnviTec Biogas: lídr bioplynových stanic v Evropě

EnviTec Biogas je nejsilnější společností na evropském bioplynovém trhu a je připravena vyhovět vysokému zájmu zákazníků napříč Evropou. To nejlépe ilustruje skutečnost, že objem nasmlouvaných zakázek dosáhl koncem března 2009 rekordní hodnoty 210 mil. €. Např. v Německu, krátce po schválení novely německého zákona EEG, uzavřela společnost zatím historicky největší zakázku v hodnotě 60 mil. € na dodávku zemědělských bioplynových stanic. Nové reference firmy rostou ve Velké Británii, Nizozemí, Maďarsku, v Belgii a velmi atraktivní jsou trhy v České republice a na Slovensku. Velkým úspěchem v mezinárodním měřítku bylo získání zakázky na výstavbu BPS o celkovém výkonu 30 MWel v indickém státě Panjab.

Obr. 1: Největší BPS na světě se rozkládá na ploše 20 hektarů

Standardní, ale i největší BPS na světě

Spokojenost zákazníků EnviTec Biogas vychází jednak z osvědčené a spolehlivé technologie a jednak z uceleného systému služeb, které zajišťují zákazníkovi komplexní řešení projektu a realizaci na klíč. Technologie je tvořena zejména vlastním know-how společnosti a průběžně je doplňována inovativními prvky.

Společnost EnviTec v současnosti působí po celém světě, v Evropě v 15 zemích. Jen v Německu zaměstnává společnost 352 pracovníků a sídla společnosti jsou ve městech Lohne a Saerbeck. V České republice působí od r. 2006 prostřednictvím dceřiné společnosti EnviTec Biogas Central Europe s.r.o. se sídlem ve Velkém Meziříčí. Od července 2007 je společnost zařazena do Prime Standard segment na Frankfurtské burze cenných papírů. V r. 2007 EnviTec vygeneroval obchodní tržby ve výši 132 mil. € a výše hrubého zisku (EBIT) dosáhla 18 mil. €.

Kvalita práce firmy byla mnohokrát prověřena na projektech standardní velikosti (0,5 – 1 MWel ), ale i na projektech řádově větších rozměrů. Jen v r. 2007 společnost vybudovala v celé Evropě 105 zařízení s celkovým instalovaným výkonem 52 MWel. Společnost získala prvenství v realizaci největších projektů BPS na světě. Bioplynový park v Penkunu s instalovaným výkonem 21 MWel je v provozu od prosince 2006. Dne 3. června 2009 byl zahájen provoz nového bioplynového parku v severoněmeckém městě Güstrow. Zařízení je určeno k výrobě biometanu, který nahradí zemní plyn. Produkce biometanu z Güstrow pokryje celoroční energetickou spotřebu města s 50 000 obyvateli. V květnu 2009 EnviTec získal další zakázku na stavbu nového bioplynového parku zaměřeného na výrobu biometanu v hodnotě 25 mil. €.

Obr. 2: Technologie EnviTec v ČR: BPS Třeština o výkonu 1 MWel

Posílení služeb pro zákazníky v České republice i na Slovensku

Rovněž v České republice a na Slovensku jsme připravení vyhovět zájmu našich zákazníků. Společnost EnviTec Biogas Central Europe s.r.o. navýšila během uplynulého roku počet svých zaměstnanců o 150 %, takže přímo v ČR disponuje vlastním týmem projektantů, stavebních inženýrů, obchodních manažerů, technických a biologických pracovníků. Našim zákazníkům tedy poskytujeme komplexní služby. V květnu 2009 došlo také ke změně sídla společnosti a k přesunu do lépe vyhovujících prostor ve městě Velké Meziříčí. V roce 2008 jsme v ČR postavili čtyři bioplynové stanice s celkovým instalovaným výkonem 3,7 MWel. V letošním roce předpokládáme realizaci osmi nových projektů.

Společnost EnviTec Biogas je spolehlivým obchodním partnerem pro zákazníky v České republice i na Slovensku.

Mapa bioplynových stanic

PR článek

Článek: Tisknout s obrázky | Tisknout bez obrázků | Poslat e-mailem

Související články:

Bioplynová stanice ano/ne *) nehodící se škrtněte
Travní senáž i pro výrobu elektřiny
EnviTec Biogas potvrzuje pozici evropského lídra v oboru bioplyn
EnviTec Biogas nabízí klientům financování projektů bioplynových stanic
První bioplynová stanice EnviTec Biogas v ČR byla slavnostně spuštěna
EnviTec Biogas: komplexní služby umožňující bioplynové stanice na klíč

Zobrazit ostatní články v kategorii Bioplyn, Obnovitelné zdroje energie

Datum uveřejnění: 28.6.2009
Poslední změna: 29.6.2009
Počet shlédnutí: 5276

Citace tohoto článku:
BAČÍK, Ondřej, KRCHŇAVÝ, Stanislav: EnviTec Biogas: lídr bioplynových stanic v Evropě. Biom.cz [online]. 2009-06-28 [cit. 2024-07-14]. Dostupné z WWW: <https://biom.cz/cz/odborne-clanky/invitec-biogas-lidr-bioplynovych-stanic-v-evrope>. ISSN: 1801-2655.

Komentáře:
ilustrační foto ilustrační foto ilustrační foto ilustrační foto ilustrační foto