Odborné články

PEBAL – výrobce nových typů obalových materiálů

Chcete ušetřit 20 – 30 % na ceně obalu? Jak toho dosáhnout?

Součastný trend energetického využívání biomasy s sebou přináší i starost, jakým způsobem co nejefektivněji zabalit toto zboží. Firma PEBAL, člen CZ Biomu, nabízí nejlepší možné řešení k individuálnímu balení jednotlivých produktů z biomasy (pelety, štěpky, odpad ze dřeva).

Disponujeme novým koextruzním strojem značky Reifenhäuser.  Na tomto stroji lze vyrábět koextruzní  vícevrstvé folie z polyetylenu. To znamená, že  monofolie nahrazujeme koextruzní folií, která se skládá ze 3 vrstev. Každé vrstvě můžeme vštepit mnoho charakterových vlastností( např. vnitřní vrstva může být kluzná, prostření vrstva zajistí vysokou pevnost a vnější vrstva nekluzná. Tímto způsobem koextrudovaný výrobek se stane snadno plnitelným, bude mít vyšší nosnost při nižší gramáži a zároveň bude usnadněna manipulace pro následnou přepravu. Na základě této technologie zaručíme lepší vlastnosti: vyšší kvalitu, pevnost a příznivější dopad na životní prostředí.

Díky tomu jsme schopni redukovat sílu folie až o 40 %. Ve výsledku se samozřejmě snižuje i výsledná cena.

DRUH FOLIE

ROZMĚR PYTLE

SÍLA

VÁHA

CENA FOLIE ZA KG

CENA  PYTLE ZA KS

Monofolie

600 x 800 mm

60 my

55 g

45 Kč

2,475 Kč

Koefruzní folie

600 x 800 mm

35 my

32 g

53 Kč

1,696 Kč

 

Finální výrobek jsme schopni následně potisknout na 6-ti a 8-mi barevném flexotiskovém zařízení.

Polyetylenové folie jsou z ekologického hlediska nezávadné a lze je znovu zpracovat (zrecyklovat). Dalším způsobem likvidace je spalování beze zbytku -  při dokonalém spalování nevznikají jedovaté látky, dochází k rozkladu na oxid uhličitý a vodu. Poslední možnost likvidace je ukládání na řízených skládkách.

Dále v naší nabídce naleznete fólie, pytle, sáčky a přířezy všech velikostí. Dále vyrábíme bazénové solární plachty z bublinkové fólie, silážní, stavební a jezírkové plachty.

Výrobní hala firmy PEBAL se nachází nově v Nýřanech u Plzně (přímo u sjezdu z dálnice D5 – směr Rozvadov) a rozprostírá se na ploše 8600  m2.

Obr. : Výrobní hala společnosti PEBAL

Rádi vám zhotovíme nabídku – dle individuálních požadavků.

Další informace najdete na www.pebal.cz.

Kontakt: Ilona Kökörčená

 Mob.: +420 775 860 442

 Email: ilona.kokorcena@pebal.cz

PR článek

Článek: Tisknout s obrázky | Tisknout bez obrázků | Poslat e-mailem

Zobrazit ostatní články v kategorii Obnovitelné zdroje energie, Spalování biomasy

Datum uveřejnění: 7.5.2010
Poslední změna: 7.5.2010
Počet shlédnutí: 1637

Citace tohoto článku:
: PEBAL – výrobce nových typů obalových materiálů. Biom.cz [online]. 2010-05-07 [cit. 2024-04-16]. Dostupné z WWW: <https://biom.cz/cz/odborne-clanky/pebal-vyrobce-novych-typu-obalovych-materialu>. ISSN: 1801-2655.

Komentáře:
ilustrační foto ilustrační foto ilustrační foto ilustrační foto ilustrační foto