Rychle rostoucí dřeviny

Zahraniční zkušenosti

BIOPROS - Solutions for the safe application of wastewater and sludge for high efficient biomass production in Short-Rotation-Plantations

Projekt na podporu rychle rostoucích dřevin

Realizace projektu: 01/09/2005 – 31/12/2008

Tříletý evropský projekt BIOPROS, který má pomoci rozvoji pěstování rychle rostoucích dřevin (RRD) za využití odpadní vody. Cílem projektu je prokázat, že využití odpadní vody k účelu zavodnění RRD je ekonomicky, ekologicky a technicky proveditelné. Projekt má najít technické řešení pro bezpečnou a účinnou aplikaci odpadní vody a optimalizovat podmínky pro výnosné pěstování RRD.

Více informací o projektu: www.biopros.info nebo zde – link: https://biom.cz/cz/projekty/biopros-projekt-na-podporu-rychle-rostoucich-drevin


Bio-Heat - Promotion of Short Rotation Coppice for district heating Systems in Eastern Europe

Podpora rychle rostoucích dřevin pro dálkové vytápění ve východní Evropě

Realizace projektu: 01/09/2010 – 31/8/2012

BIO-HEAT – Podpora rychle rostoucích dřevin pro systém centrálního vytápění ve Východní Evropě je projekt podporovaný v rámci evropského programu Intelligent Energy – Europe (IEE) a spolufinancovaný Výkonnou agenturou pro konkurenceschopnost a inovace (EACI).

Cílem projektu bylo poukázat na širší využití rychle rostoucích dřevin (RRD) jako vhodného zdroje energie pro systém centrálního vytápění ve vybraných zemích centrální a východní Evropy s cílem založit nové vazby uplatnění RRD ve výtopnách, zejména na regionální úrovni.

Více informací o projektu: www.bio-heat.eu nebo zde - link: https://biom.cz/cz/projekty/bio-heat

členové Sekce cíleně pěstovné biomasy

mapa služeb

akce

V současné době neprobíhá žádná akce

Facebook

poradna

Vaše dotazy můžete posílat na poradna.rrd@biom.cz.

projekt BIO-HEAT

Vznik sekce byl podpořen aktivitami projektu BIO-HEAT realizovaného v rámci programu Inteligent Energy Europe (IEE).

bio-heatInteligent Energy Europe

Odpovědnost za obsah těchto webových stránek nesou jejich autoři. Nemusí nutně vyjadřovat názor Evropské unie. Ani EACI, ani Evropská komise není zodpovědná za jakékoli využití informací zde obsažených.

nejčtenější