V Horním Rakousku se firma MUT zabývá vývojem zpracovávání zbytkového odpadu. K tomu navrhla zařízení na mechanicko-biologické zpracování, kde se odpad podrobuje selektivnímu drcení a několikanásobnému třídění.
Nový zákon na ochranu životního prostředí nutí francouzské chovatele prasat k separaci kejdy. Mnoho podniků má vzhledem k mimořádně vysokým vícenákladům strach o svoji existenci.
V zemích Evropské unie musejí do 15 let snížit množství biodegradabilních komunálních odpadů ukládaných na skládky na 25 % celkové hmotnosti roku 1995.
Firma GRAVITON z Berlína nabízí technologii, pomocí které se kejda může během skladování ošetřovat s udivujícími výsledky. Článek popisuje použití zařízení v nádržích na skladování kejdy v závodě na produkci vepřového masa.
Zkušební projekt recyklace městského kalu KREPRO. Produkce biopaliva, hnojiva a recyklovaných koagulantů. Přeměna energie a hospodářský zisk. Eliminace potřeby ukládání kalů.
Protože je kompostování jedna z možností, jak snížit emise zátěžových plynů z degradačních procesů do ovzduší , bude jeho význam v příštím období stále narůstat a pokud se podaří omezit jeho negativní vlivy na okolní prostředí, bude patřit mezi nejvýznamnější technologie pro zpracování organických zbytků ze zemědělské činnosti v rámci zákona o odpadech a zákona o ochraně ovzduší.
Katastrofální povodeň vyřadila z provozu téměř stovku čistíren odpadních vod. Přesto monitoring vesměs nezaznamenal v řekách překročení limitů stanovených vládním nařízením. Záhada - potřebujeme čistírny, kvalitnější legislativu, nebo lepší měření?
Pražské vodovody a kanalizace zprovoznily mechanické čištění v ústřední čistírně v Bubenči, takže odpadní vody jsou již zbavovány hrubých nečistot. Stále však podle ní není vyřešeno zpracování kalů, protože se zpozdila dodávka potřebného zařízení, tzv. kalové odstředivky.
Milí priatelia, chceme vás touto cestou poprosiť a zároveň vyzvať o pripojenie sa k Týždňu kompostovacích aktivít, ktorého cieľom je osloviť čo najväčší počet ľudí a informovať ich o problémoch a riešeniach pri nakladaní s bioodpadom z domácností a záhrad.
Více než 30 miliard korun už vložila Česká republika do likvidací starých ekologických zátěží průmyslových podniků. Země se zatím vypořádala s těmito zátěžemi ze 60 procent a je v rámci států bývalého východního bloku nejdále.
"Chceme tímto způsobem motivovat lidi k třídění odpadků. Zároveň se tak těm zodpovědným sníží paušální poplatek za likvidaci odpadu, ceník ale zatím nemáme," objasnil dnes ČTK záměr radnice turnovský starosta Milan Hejduk (ODS). Od příštího roku totiž město zavádí paušální poplatek za odpad 410 korun na osobu.
Řádově miliardy korun si podle prvních odhadů vyžádají investice do odpadového hospodářství ČR v souvislosti se vstupem do Evropské unie. Zatímco v legislativě se republika EU přiblížila, pokulhává v praktické části.
Veřejné projednání nově vytvořené Koncepce hospodaření s odpady ve Středočeském kraji připravilo jeho vedení na 8. října od osmi hodin. Do 15 hodin postupně zpracovatelé rozsáhlého materiálu seznámí všechny přítomné s jeho obsahem, formou zpracování i konkrétními výstupy.