Zprávy z tisku

Za pálení odpadu hrozí pokuta

13.9.02
S blížícím se podzimem a úklidy na zahradách je pravděpodobné, že se řada zahrádkářů bude chtít odpadu zbavit pálením. Vystavují se tím však nebezpečí sankcí ze strany radnice.

Komunální odpad zamíří na stoly radních a zastupitelů

12.9.02
Pouze dvacet pět procent z celkového komunálního odpadu na území Jihočeského kraje by v roce 2010 mělo být skládkováno jako nevyužitelný zbytek, zbývající většina by měla být dále využita. Předpokládá to zpracovaná koncepce odpadového hospodářství, kterou v pondělí převzali představitelé kraje.

Povodňový odpad na Rohanském ostrově už nehoří, bude se tam kupit

12.9.02
Česká inspekce životního prostředí zastavila ve středu pálení popovodňového odpadu na Rohanském ostrově v Praze 8. Po záplavách tam povolil pálit odpad se souhlasem inspekce magistrát. Obyvatelé Libně i sousedních Holešovic si však od minulého týdne, kdy se změnilo počasí, stěžovali na kouř. Na haldách se na Rohanském ostrově pálily i dřevěné předměty ze zatopených sklepů karlínských domů. Nyní se tam budou kupit.

Střední Čechy nemají prostředky na likvidaci odpadů

11.9.02
Oprava čistíren odpadních vod, kanalizačních řadů a likvidace odpadů je prioritou Středočeského kraje při likvidování následků srpnových povodní. Oprava čistíren výrazně zkvalitní vodu ve Vltavě, Labi a Berounce, která je potenciálním zdrojem nákaz. Podstatně horší situace je v nakládání s odpady.

Nové štěpkovače

9.9.02
V letošním roce se objevilo na trhu mnoho nových různých typů a modelů štěpkovačů, které chtějí vyhovět narůstajícím požadavkům na recyklaci zelené organické hmoty.

Zásady likvidace odpadů po povodních, které nepatří do kanalizace

2.9.02
V současné době po opadnutí vody po povodních jsou vyřazeny z provozu čistírny odpadních vod a proto se žádají občané a všechny podniky a provozovny na území postižené povodněmi, aby v nejbližší době, co nejdisciplinovaněji přistupovali k likvidaci odpadů.

Zpracování odpadu

30.8.02
Společnost Bioganix je první firmou, která zavádí nový systém zpracování odpadů jako je peří, vedlejší produkty z jatek a další odpady. Zákon EU, který v příštím roce nabude platnost, dovolí kompostovat po řádném zpracování odpady z jatek Cat 3 obsahující krev, ne však obsahující mozkovou tkáň a míchu a možné nositele BSE. Tento vývoj umožní produktům, které jsou méně vhodné k použití na zemědělskou půdu, aby mohly být zpracovávány pro použití jako hnojivo. Závod je postaven v blízkosti velkovýkrmny kuřat Sun Valley Foods. Jeho posláním je tedy zpracovávat především peří.

Rákosové čistírny odpadních vod

9.8.02
Čistění odpadních vod je skutečný celosvětový politický cíl. V Německu je dosti míst s otevřenou kanalizační sítí. Čistění takových vod znamená značné finanční náklady. Pro domácnosti se naskýtá řešení v podobě kořenových čistíren odpadních vod.

Procento vytříděného odpadu v krajích je podle Hnutí DUHA fiaskem

8.8.02
Aktivisté Duhy srovnávali oficiální údaje z databáze spravované státním Českým ekologickým ústavem. Z analýzy vyšly jako nejprogresivnější již zmíněné kraje Karlovarský (22 procent) a Středočeský (19 procent). Nejhůře naopak dopadly Jihomoravský a Liberecký kraj se třemi procenty vytříděného odpadu. "Jsou to kraje, kde už nyní stojí spalovna odpadů,"...

Rozmetadlo hnoje se zadním vykládáním

4.8.02
Rozmetadla hnoje Harry West mají nyní rozmetací mechanismus umístěn vzadu. Kapacita rozmetadel je 10 tun. Novinkou u tohoto typu je obrácený smysl otáčení rotorů. Tyto dva rotory nyní rozmetají hnůj ze stran a ne z prostředku jako dosud.

Jihočeský kraj připravuje koncepci odpadového hospodářství

2.8.02
Úředníci Jihočeského kraje připravují návrh koncepce odpadového hospodářství, která bude v souladu s legislativou ČR i Evropské unie. Jako nejlepší ze tří posuzovaných technologických variant se jeví ta, která počítá se spalováním téměř poloviny komunálního odpadu. Nyní tvoří desetinu všech produkovaných odpadů na území kraje, řekli dnes novinářům zástupci krajského úřadu a společnosti ECO trend, která koncepci zpracovává.

Obaly z plastů jako hnojivo

1.8.02
Německý chemický koncern BASF AG, Ludwigshafen představil fólii určenou k balení potravin, která je z biologicky zcela odbouratelného polymerního materiálu, nesoucího obchodní označení ECOFLEX.

Národní plán OH - lepší recyklační služby - nebo pálení odpadků?

30.7.02
Investice do kvalitnich recyklacnich sluzeb pro ceskou verejnost jsou levnejsim, setrnejsim a cistejsim resenim evropskych direktiv o odpadech nez vystavba dalsich megaspaloven. Ve vice nez sedmdesatistrankove studii, kterou pripravily jako podklad pro navrh vladniho odpadoveho programu, na to upozornily ekologicke organizace (Hnuti DUHA, Deti Zeme, Arnika a CZ Biom).

Energie ze zelené hmoty

21.7.02
Na Universitě státu Nové Mexiko (fakulta zemědělství a geologie) byl proveden pilotní projekt minimalizace odpadů. Pracovníci university se zaměřili na travnatý odpad, který zpracovávali pomocí dvoustupňové biologické fermentace s jímáním vznikajícího plynu – metanu.

Rozmetadla hnoje

13.7.02
RECO expanduje. Rozšiřuje svou řadu rozmetadel hnoje o modely Jeantil s vykládáním dozadu. Kapacita těchto rozmetadel je 10,5 až 17,6 m3.

Biodegradovatelný plast

13.7.02
Společnost Eastman Chemical zavedla výrobu Eastar Bio Ultra kopolyesteru, nového produktu v souboru Eastar Bio biodegradovatelných pryskyřic.

Biodegradovatelný mazací tuk

12.7.02
Nový biologicky odbouratelný mazací tuk od holandské firmy SKF Maintenance Products, Mijdrecht, the Netherlands může nahradit tradiční mazadla ložisek a dalších třecích ploch.
« | 1 | .. | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | .. | 213 | »