Akce

+ přidejte svou akci  

Nová energie Česka: ZELENÝ VODÍK & BIOMETAN

středa 4. října 2023
Energetickou bezpečnost a tedy i nezávislost Česka na dovozu zemního plynu podpoří zvýšení podílu zelených plynů, které můžeme vyrobit přímo z domácích surovin. Do roku 2030 může jen biometan vyrobený v ČR nahradit 10 až 15 procent spotřeby zemního plynu pro vytápění i silniční dopravu. V Česku vznikají první projekty zeleného vodíku i inovativní řešení, které počítají s mixem bezemisních plynů v rámci kogenerace. Konference otevře témata, která pomohou Česku k maximálnímu využití potenciálu zelených plynů v souvislosti s podpůrnými prostředky, možnostmi odstranění bariér, a využití inovativních technologií.

Místo konání: ;
Pořádá: Svaz moderní energetiky, http://www.modernienergetika.cz

Evropský týden biometanu na Ústřední čistírně odpadních vod v Praze

středa 25. října 2023 (Praha, 0,- )
Asociace CZ Biom – České sdružení pro biomasu ve spolupráci s Pražskou vodohospodářskou společností a.s. Vás zvou na akci pořádanou k Evropskému týdnu biometanu. Událost se bude konat 25. října v odpoledních hodinách na Staré čistírně odpadních vod v Praze. Hlavním programem akce bude prezentace právě spuštěného biometanového projektu na Ústřední čistírně odpadních vod v Praze s vtláčením biometanu do sítě zemního plynu. Součástí programu bude krátký blok prezentací k tématu a doprovodným programem bude pohoštění včetně grilování produktů od našich farmářů, kteří provozují BPS.

Místo konání: Praha; Stará čistírna odpadních vod, Papírenská 199/6, 160 00, Praha 6-Bubeneč
Pořádá: CZ Biom - České sdružení pro biomasu, http://www.czbiom.cz
Ing. Julie Dajčl,

Konference Biomasa, Bioplyn & Energetika 2023

úterý 7. listopadu 2023 - středa 8. listopadu 2023 (Středočeský kraj, 0,- )
Ve dnech 7. – 8. listopadu 2023 se uskuteční již tradiční podzimní akce CZ Biom věnovaná tématům z oblasti biomasy, bioplynu a energetiky.

Místo konání: Hotel SEN Senohraby; Malostranská 344, 251 66 Senohraby
Pořádá: CZ Biom - České sdružení pro biomasu, http://www.czbiom.cz
Eva Šiftová,