Odborné články

Teplárenské dny v KC Aldis již poosmé

Kongresové centrum Aldis v Hradci Králové hostí od úterý 23. do čtvrtka 25. dubna VIII. Teplárenské dny 2002, které slavnostně zahájí ministr životního prostředí Miloš Kužvart. Jde o soubor odborných výstav a konferencí, které se letos věnují vedle teplárenství a ekologie v energetice také využití obnovitelných zdrojů v komunální energetice.

S valnou hromadou Teplárenského sdružení České republiky přivítá v úterý Aldis i první účastníky odborných konferencí IPPC a jeho aplikace v energetice, pořádané společností EKONOX, s.r.o., Obnovitelné zdroje energie 2002, jejímž pořadatelem je Ministerstvo životního prostředí, a mezinárodní odborné konference Teplárenské dny 2002, kterou pořádá již tradičně Teplárenské sdružení ČR.

V průběhu konání Teplárenských dnů 2002 jsou připravena diskusní setkání k problematice kvality teplé užitkové vody a jejího hodnocení, nabídky dálkového chlazení jako dalšího produktu v zásobování energií a představení programu Teplárenského sdružení České republiky "Projekt roku v systémech dálkového vytápění a chlazení".

Je přirozené, že na Teplárenských dnech 2002 si odbývá svoji premiéru výstava Alternativní zdroje energie 2002, připravená společností Parexpo. Společně s odbornou konferencí Obnovitelné zdroje energie 2002, věnované možnostem využívání energie z obnovitelných zdrojů v komunální energetice, navazují na původní filozofii akce, představovat veřejnosti technologie dálkového vytápění šetrné k životní prostředí.

Akce se zúčastní několika set odborníků i zájemců z celé republiky a ze zahraničí. Na výstavách se představí necelá stovka společností a firem. Garanty výstav i konferencí jsou Ministerstva průmyslu a obchodu, životního prostředí, pro místní rozvoj a zemědělství. Dále Česká energetická agentura, Cech topenářů a instalatérů ČR, VÚKOZ Průhonice a Úřad města Hradec Králové. Partnerem Teplárenských dnů 2002 je Zurich pojišťovna a mediálními partnery Hradecké noviny a časopisy Podnikatel, Energy, IT Systém a IT News. Teplárenské sdružení České republiky srdečně všechny novináře na Teplárenské dny 2002.

Článek: Tisknout s obrázky | Tisknout bez obrázků | Poslat e-mailem

Související články:

EEBW: Energie efektivně 2002 - možnost účasti na konferenci a výstavě
Biomasa? Tedy efektivně!

Zobrazit ostatní články v kategorii Obnovitelné zdroje energie

Datum uveřejnění: 24.4.2002
Poslední změna: 23.4.2002
Počet shlédnutí: 5350

Citace tohoto článku:
KAUFMANN, Pavel: Teplárenské dny v KC Aldis již poosmé. Biom.cz [online]. 2002-04-24 [cit. 2024-07-14]. Dostupné z WWW: <https://biom.cz/cz-pelety-a-brikety/odborne-clanky/teplarenske-dny-v-kc-aldis-jiz-poosme>. ISSN: 1801-2655.

Komentáře:
ilustrační foto ilustrační foto ilustrační foto ilustrační foto ilustrační foto