Zprávy z tisku

Drtiče zelené rostlinné hmoty

5.5.02
Drcení zelené rostlinné hmoty je první pracovní operací v procesu, který tuto hmotu může změnit na prodejnou komoditu.

Likvidace odpadů z farmy

5.5.02
Levné, pro životní prostředí přátelské organické kompostování na farmách nabízí producentům dodatečné zisky, tvrdí Composting Association.

Doporučení: Plochy po porostech napadených zakrslostí osít olejninami

3.5.02
Snížení výnosů o 90 procent v případě ozimé pšenice a zhruba o 80 procent u ozimého ječmene znamená napadení porostů virovou zakrslostí. Osiváři však varují, aby nebyly zaorané plochy znovu osety obilovinami a naopak doporučují olejniny, například slunečnici nebo řepku.

Racionální hnojení dusíkem a jakost cukrovky

3.5.02
Dusík je motorem výnosu, ovlivňuje start do vegetace, rychlé vytvoření listového aparátu. U cukrovky jde především o poměr mezi listovým aparátem a bulvou jako zásobním orgánem, o poměr mezi metabolismem bílkovin (dusíku) a metabolismem glycidů.

British scientists to probe climate change policy

1.5.02
British scientists launched an investigation today to see if the government should introduce new economic measures to deal with climate change, because it says the current policy isn't working.

Bystřičtí chtějí pěstovat na stovkách hektarů palivo

1.5.02
Sto třicet milionů korun stála největší spalovna na biomasu v zemi, kterou na sklonku uplynulého roku zprovoznilo město Bystřice nad Pernštejnem. Nyní, se zkušenostmi z první topné sezony, se bystřičtí chtějí zbavit závislosti na dovozu paliva ze všech koutů země a začínají se ohlížet po vlastních zdrojích.

Výroba etanolu v USA

1.5.02
Výroba etanolu ze zemědělských surovin dosáhla v USA rekordních 67 mil. m3 a překročila tím produkci z roku 2000 o 9 %.

EK nespokojena se snižováním emisí skleníkových plynů v EU

1.5.02
Emise skleníkových plynů v zóně Evropské unie byly v roce 2000 o 3,5 procenta nižší než v roce 1990, od kterého se podle Kjótského protokolu porovnává postupné snížení nebezpečných plynů. EU tak pokročila ke svému cíli snížit emise o osm procent v roce 2010, na přelomu století se však emise lehce zvýšily a členské země EU musejí ještě vyvinout velké úsilí, aby snížily emise skleníkových plynů, uvedla dnes Evropská komise.

Nový Bor získal výhodnou půjčku na kotelnu

1.5.02
Smlouvu o půjčce s výhodnou úrokovou sazbu 0,9 procenta podepsalo dnes město Nový Bor s německou Raiffeisen Bank. Město si půjčí peníze na stavbu kotelny na biomasu, do které investuje celkem 20 milionů korun. ČIA o tom informoval vedoucí finančního odboru Viliam Matoušek.

Zemědělci musí investovat do skladování siláží a hnoje až 30 mld.

29.4.02
Zhruba na 28 až 30 miliard korun odhaduje ministerstvo zemědělství čtyřleté investice na vybudování skladů pro siláže a hnoje v souladu s takzvanou nitrátovou směrnicí. (Pozn. BIOM on line: je možné předpokládat, že část zemědělců se rozhodne nějaké peníze přidat a pořídit si rovnou bioplynovou stanici)

Karlovarský kraj chce revitalizovat více než 1000 hektarů území

29.4.02
Karlovarský kraj už má jasno v tom, jak využije první část z 15 miliard korun, které vláda vyčlenila na odstranění ekologických škod způsobených před privatizací hnědouhelných firem. Za první miliardu korun by karlovarští chtěli rekultivovat více než 1000 hektarů těžbou poničeného území.

Využívání obnovitelných zdrojů energie

28.4.02
Rozhovor na Radiožurnálu s Jiřím Jiránkem z MŽP. (Pozn. BIOM on line: v rozhovoru se objevila zavádějící informace o tom, že šťovík je nepovolenou plodinou. Ve skutečnosti je šťovík krmný (energetický) v seznamu energetických rostlin dle vládního nařízení 86/2001, na které je poskytována dotace v rámci programu uvádění půdy do klidu.)
« | 1 | .. | 1098 | 1099 | 1100 | 1101 | 1102 | .. | 1114 | »