druhy KOTLŮ na biomasu a druhy BIOPALIV

Druhy kotlů na biomasu
Peletový kotel je určen pro vytápění jednoho a více rodinných domů. Obdobně jako u plynových nebo uhelných kotlů se teplo ze spalování pelet předává topnému médiu, jenž bývá nejčastěji voda. Tepelný výkon kotle je nejčastěji v rozmezí 10 až 30 kW a lze automaticky regulovat podle požadované teploty v rozsahu 30 až 100 % přísunem paliva a množstvím vháněného vzduchu.
Druhy kotlů na biomasu
Peletová kamna se používají pro vytápění jednotlivých místností, menších bytů nebo nízkoenergetických domů. Předávání tepla zde probíhá sáláním a při zapojení ventilátoru též prouděním. Tepelný výkon kamen se většinou pohybuje do 10 kW a reguluje se ručně nebo automaticky přes termostat. Peletová kamna jsou také vyhledávána kvůli estetickým vlastnostem ohně.
Druhy kotlů na biomasu
Kotle na dřevní štěpku jsou určeny pro vytápění a ohřev vody větších obytných budov, skupiny budov nebo podniků. Tepelný výkon kotlů začíná na 15 kW. Při vyšších výkonech ve stovkách kW může být využití dřevní štěpky hospodárnější než spalování pelet. Výkon kotlů lze automaticky regulovat. V některých kotlích lze spalovat i rostlinné zbytky nebo obilí.
Druhy kotlů na biomasu
Zplynovací kotel na kusové dřevo je vhodný pro ústřední vytápění budov. Palivem mohou být polena nebo dřevěné brikety. Výkon kotle, který se dle provedení pohybuje mezi 10 až 100 kW, je možno regulovat. Oproti automatickým kotlům na pelety nebo štěpku se zde jedná o kotle s nižší pořizovací cenou, ovšem kompenzovanou nutností pravidelné obsluhy.
Druhy kotlů na biomasu
Pokojová krbová kamna nebo krbové vložky slouží k vytápění jednotlivých místností, menších bytů nebo nízkoenergetických domů. Díky skleněnému průhledu a tepelnému výkonu do 10 kW jsou vyhledávaným doplňkem bytů. Palivem je kusové dřevo, polena nebo dřevěné brikety s nutností ručního přikládání. Krbové vložky se nejčastěji používají jako doplňkové vytápění.
Druhy biopaliv
Pelety jsou výlisky válcovitého tvaru o průměru 6 mm a délce 5 – 40 mm, jsou vyráběny z dřevních zbytků - pilin a hoblin, nebo zbytků rostlinných. Na trhu se tak setkáváme s peletemi dřevěnými, rostlinnými, kůrovými, rašelinovými a jinými směsnými peletami z biomasy.
Druhy biopaliv
Brikety se lisují např. ze suchého dřevního prachu, drtě, pilin, kůry, jemných hoblin nebo rostlinných zbytků do tvaru válečků nebo hranolů o průměru 40 až 100 mm a délky do 300 mm. Na thu se můžeme setkat s briketami ze dřeva, kůry, slámy, energetických plodin nebo s tzv. briketami směsnými.
Druhy biopaliv
Dřevní, resp. lesní štěpka je strojně nakrácená a nadrcená dřevní hmota na částice o délce od 3 do 250 mm. Je získávána z odpadů lesní těžby a průmyslového zpracování dřeva nebo rychle rostoucích dřevin. Jedná se o velmi levné biopalivo určené pro vytápění větších budov.

užitečné informace


kotle na biomasu

VERNER a.s. Automatické kotle na pelety, kotle na dřevo a tuhá paliva, krbová kamna, průmyslové kotle.
Ponast s.r.o. Automatické kotle na pelety, šnekové peletové dopravníky a sila, regulace.
Step TRUTNOV a.s. Kotle a kotelny na biomasu, akumulační a tlakové nádrže, výměníky.

Sandex s.r.o. Patentovaná technologie na automatické spalování biomasy pro rodinné domy i komerční budovy.
CATfire Service & Trading Výroba a vývoj automatických kotlů na biomasu v rozmezí výkonů 15 až 500 kW.
 

prodej pelet, briket a štěpky

CDP IVORY s.r.o. Prodej a rozvoz , dřevěných pelet, briket, krbového dřeva, dřevěného uhlí a dřevní štěpky.
Dřevošrot a.s. Výroba, distribuce a prodej dřevní štěpky, prodej pelet.
 
ATEA PRAHA s.r.o. Prodej pelet z řepkové slámy, výroba a dodávka peletizačních linek.

DŘEVO-PRODUKT SV Výroba, distribuce a prodej palivového dřeva, štěpky, pelet a briket.

Mayr Melnhof Pellets Přední výrobce certifikovaných dřevěných pelet bez příměsy kůry.
 

nejčtenější

Nenalezena žádná zpráva

články z www.ceska-peleta.cz

ikonka Biom.cz pro Vás

Biom.cz - biomasa, biopaliva, bioplyn, pelety, kompostování, ...Podpořte nás přidáním naší ikonky na Váš web.