Zprávy z tisku

Místo uhlí topí kůrou a slámou

8.11.02
Před pár lety se v Bystřici nad Pernštejnem rozhodovali, co s uhelnou kotelnou. Byla totiž v dezolátním stavu. Její teplo potřebovala víc než polovina desetitisícového města. Zavrhli uhlí i plyn a rozhodli se pro dřevo a slámu.

Štěpkovací středisko začíná fungovat

6.11.02
Bystřice nad Pernštejnem: Z důvodu lepšího zásobení štěpkou, která je potřebná jako palivo pro kotelnu na biomasu, vznikl záměr vybudovat štěpkovací středisko.

Na kotelnu ve školce dostal Trhanov dotaci

1.11.02
V Mateřské škole v Trhanově topí už od září letošního roku plynem. "S ekologickým palivem jsme všichni po všech stránkách spokojeni. Zatím je u nás stále teplo, snad bude vše v pořádku i při velkých mrazech," uvedla ředitelka Jana Záhořová.

Štěpkovací středisko začíná fungovat

1.11.02
Bystřice nad Pernštejnem: Z důvodu lepšího zásobení štěpkou, která je potřebná jako palivo pro kotelnu na biomasu, vznikl záměr vybudovat štěpkovací středisko.

Malé obce opouštějí plyn a stavějí kotelny na biomasu

21.10.02
Řada malých obcí v kraji přestala koketovat s plynofikací a pouští se do stavby kotelen na biomasu. V těch se spaluje buď běžný odpad, jako jsou odřezky z pil či stará sláma, nebo k tomuto účelu pěstované rostliny.

Kotel na štěpky není otesánek

19.10.02
Loňská topná sezona v několika obecních bytech v Klučenicích prokázala, že ekologický kotel, ve kterém spalují nejrůznější roští, byl šťastným řešením.

Dvě nové elektrárny na spalování biomasy

12.10.02
Biomasa patří k obnovitelným zdrojům energie, jejich využití neustále stoupá. Švédská firma Alstom postaví v Dolním Sasku a v Bavorsku dvě nové elektrárny na spalování biomasy, každou o výkonu 20 MW.

Vytápění - Neplaťte víc, než musíte

4.10.02
Letošní chladné dny přišly velmi brzy. Na horách dokonce už sněžilo. Takže i otužilí byli donuceni začít s topením dřív, než očekávali. Mnozí však platí mnohem víc, než by museli. Protože si pro sebe zvolili nevhodný typ vytápění.

Krby a krbová kamna - přehled trhu

27.9.02
Zcela nový přehled výrobců a dovozců krbů a krbových kamen přinášíme v době překvapivě rychlého začátku topné sezóny. Opět uvítáme náměty na doplnění firem, které v přehledu chybí.

Plasmové zplyňování odpadů

24.9.02
Společnost PDI a.s. obdržela grant 700 tisíc USD od americké vládní agentury Trade Development Agency (TDA) na zpracování studie proveditelnosti plasmového zplyňování odpadů. Tato studie by měla zodpovědět veškeré technické, ekologické a ekonomické otázky a její závěry by měly rozhodným způsobem ovlivnit případnou realizace projektu v České republice.

Největší nadějí je biomasa

24.9.02
Jedinou alternativou jaderné energetiky blízké budoucnosti jsou obnovitelné zdroje, tedy voda, vítr, energie slunečního záření a spalování biomasy - dřeva či rostlin a samozřejmě také odpadů. Zatímco jaderná energetika se hřeje na výslunní, na obnovitelné zdroje se ale jaksi zapomíná.
« | 1 | .. | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | .. | 166 | »