Zprávy z tisku

Městu opraví starou kotelnu

29.3.02
Přípravné práce na rozsáhlou rekonstrukci téměř čtyřicet let starých tepelných rozvodů a modernizaci kotelny v sídlišti Malé Pole zabezpečují v těchto dnech radní ve Slavičíně. Kotelna bude přebudována na spalovnu dřevěné štěpky

Návod - Příspěvek na ekologické a k přírodě šetrné technologie

28.3.02
Příspěvek lze poskytnout na vyklizování nebo přibližování dříví v porostu lanovkou, koněm, strojem na kolopásovém nebo pásovém podvozku včetně železného koně a na likvidaci klestu štěpkováním nebo drcením před obnovou lesa s rozptýlením hmoty nebo jiným využitím. (Pozn. BIOM on line: škoda, že spíše než likvidace biomasy štěpkováním není podporováno její využívání pro produkci energie)

Plochy osázené bavlnou klesnou

28.3.02
Američtí farmáři pravděpodobně letos sníží plochy osázené bavlnou. Důvodem jsou nízké ceny a pokles státní podpory.

V biomase je veľký energetický potenciál

28.3.02
Podľa Európskej komisie Slovensko nevyužíva v dostatočnej miere financie poskytované na zlepšenie životného prostredia v rámci podporných programov, konkrétne ISPA. Projekty zatiaľ sústreďujeme zväčša na výstavbu čistiarní odpadových vôd, ale už menej na využívanie obnoviteľných zdrojov.

Biodegradable municipal waste management in Europe

28.3.02
This report is intended as guidance to help decision-makers in their efforts to comply with the EU Landfill Directive's targets for reducing the landfilling of biodegradable municipal waste. The first two parts of the report provide information on the strategies and instruments available to achieve this goal while the third part focusses on technology and market issues.

Ceny Energy Globe Award a Water Globe Award 2002

26.3.02
Počátkem března 2002 byly v Design centru v rakouském Linzi slavnostně vyhlášeny ceny v oblasti obnovitelných zdrojů a úspor energií Energy Globe Award 2002. Do letošního již třetího ročníku prestižní soutěže se přihlásilo téměř 1300 projektů z 98 zemí světa. (Pozn. BIOM on line: Mimořádně pozitivně laděný příspěvek. Rozhodně stojí za přečtení.)

Do biomasy chtějí v obci namíchat i odpad

26.3.02
Na páteční kolaudaci první výtopny v České republice, která vyrobeným teplem ze směsi dřevěných štěpků a hnědého uhlí zásobuje celou jednu obec, byly lidmi, spojenými s projektem, nastíněny také představy o dalším využití celého zařízení.

Vypalování trávy za pokutu

25.3.02
Fakt, jak může být jarní úklid nebezpečný, si v těchto dnech neustále ověřují hasiči. V posledním období se rychle začaly množit počty požárů způsobených nedbalostí osob při vypalování trávy a zakládání ohňů. (Pozn. BIOM on line: jednou z metod prevence vypalování trávy může být podpora komunitního kompostování coby systému nakládání s biologickými odpady v malých obcích)

Výrobky z plastů pro vytápění, kanalizaci i zahradu

25.3.02
Neobvyklé úspory v pořizovací ceně, rychlosti a jednoduchosti instalace a neomezené životnosti bez údržby představují výrobky ze svařovaných plastů. Expanzní nádrže, septiky, potrubí, čističky ...

Biomasa vytápí celou obec

24.3.02
Třebívlice - První vlaštovkou, kterou je centrální ekologická výtopna ve Starém u Třebívlic, umožní obyvatelům zdejší obce, aby nebyli ve vytápění svých domů závislí na plynofikaci, popřípadě na výhřevu elektrickou energií.

Cukr z brambor

24.3.02
V odborném časopise Technology Review bylo oznámeno, že francouzští vědečtí pracovníci pozměnili genom konzumních brambor tak, že mohou vytvářet až čtyřicetkrát více ovocného cukru fruktózy.

Výrobce ekopanelů se spojil s anglickým partnerem

21.3.02
Čtvrtinový podíl ve společnosti Ekodesky Stramit se sídlem v Jedousově na Pardubicku, která je jediným tuzemským výrobcem ekopanelů z vláken obilné slámy, získá britský partner. Je jím podnikatel John Gunnar Mosesson, největší evropský výrobce ekopanelů.

Ochrana půdy je nezbytně nutná

20.3.02
Miroslav Beneš a další poslanci ODS navrhli zrušit zákon o ochraně zemědělského půdního fondu. Návrh ve sněmovně neprošel již v prvním čtení. To však překladatele neodradilo. Poslanec Beneš to prokázal v článku Nadměrná ochrana půdy korumpuje, který Hospodářské noviny otiskly 14. února.
« | 1 | .. | 1056 | 1057 | 1058 | 1059 | 1060 | .. | 1069 | »