Zprávy z tisku

Ekoefekt rozjíždí výrobu kotlů na biomasu

1.10.03
Nový provoz na výrobu automatických teplovodních kotlů spalujících biomasu společně s hnědým uhlím zprovoznila v Třebívlicích na Lovosicku firma Ekoefekt Kotle se sídlem v Litvínově. Nová řada kotlů umožňuje výrazně snížit emise škodlivin ve vzduchu.

Obecní les poslouží jako zásobárna levného topiva

29.9.03
Záložní zásobárnou ekologického topiva pro nový kotel ústředního topení ve škole v Zaječově se stane obecní les. "Nainstalovali jsme vytápění na biomasu, kterou budeme získávat od dřevozpracujících firem v obci a nejbližším okolí. Podle potřeby využijeme i náš les," řekl starosta Zaječova Josef Hrubý. Obec vlastní 70 hektarů lesa a plánuje zalesnění dalších 11 hektarů luk.

Cesta časem za uhlíři

26.9.03
Cestu časem za polozapomenutým řemeslem připravila pro všechny zájemce na sobotu 27. září Správa chráněné krajinné oblasti (CHKO) Lužických hor.

V Třebívlicích začíná výroba kotlů na biomasu

25.9.03
Výrobu teplovodních kotlů spalujících směs biomasy a uhlí včera zahájila litvínovská firma Ekoefekt v Třebívlicích na Litoměřicku. Firma, která začala před jedenácti lety vyrábět uhelné kotle chybějící na trhu, získala třímilionovou dotaci na stavbu nového provozu z fondů Evropské unie.

Škola dostala moderní kotel

23.9.03
Nový kotel na biomasu bude od letošní zimy vytápět budovu Základní a mateřské školy v Zaječově. Obec do jeho instalace investovala statisíce korun, další peníze dostala od státního fondu životního prostředí.

Vítkovští zemědělci chtějí šťovíkem vytápět léčebnu a byty

22.9.03
Slova, která pracovníci zemědělské společnosti ve Vítkově na Opavsku v poslední době opakují nejčastěji jsou šťovík krmný. Na rostlinu totiž vedení firmy vsadilo svou budoucnost. Šťovíkem chtějí vytápět místní léčebnu dlouhodobě nemocných (LDN) a 145 bytů. Řekl to ČTK Zdeněk Petrů, který má projekt na starosti.

Na Třeboňsku odumírají lesy na následky povodní ještě po roce

18.9.03
V současné době odumírá na následky dlouhodobého zaplavení a podmáčení v Chráněné krajinné oblasti Třeboňsko cca 60 ha lesních porostů různého stáří - od mladých kultur až po dospělé porosty. Usychající stromy jsou následně napadány kůrovci, pro jejichž vývoj je letošní velmi suché a teplé jaro a léto značně příznivé.

U dřeva se lze ohřát i dohřát

15.9.03
Rostoucí náklady na topení vracejí stále víc domácností k topení dřívím. Už také proto, že zákon o lesích zaručuje každému člověku právo vstupovat do lesa a sbírat zde pro vlastní potřebu suchý klest ležící na zemi.

Projekt združenia Biomasa získal podporu EÚ

15.9.03
Projekt združenia Biomasa "Integrovaná logistika pre využívanie energie z biomasy“ získal ako jediný zo Slovenska finančný grant z programu Európskej únie LIFE – Environment, ktorý podporuje ochranu životného prostredia. Príspevok je viac ako 1 milion eur, pričom celkový rozpočet projektu je viac ako 5,7 milionov eur. Cieľom projektu je manažovať zber drevného odpadu a jeho spracovanie, distribúciu do kotolní a dodávku tepla koncovým užívateľom.

Turbíny na spaliny z biomasy

11.9.03
Premiérovou dodávku turbíny určenou pro novou technologii využívající obnovitelné zdroje (v tomto případě spalování biomasy) získala ŠKODA ENERGO s. r. o., dceřiná společnost ŠKODA HOLDING a. s., v Indii.

O vybudování nové kotelny na biomasu uvažuje další město

10.9.03
Kotelny na biomasu, která již slouží obyvatelům Bystřice nad Pernštejnem, se možná dočkají i velkomeziříčští občané. Radnice bude nechávat zpracovat žádost na studii, která by kotelnu ve městě řešila. "O této možnosti jsme již jednou jednali. Rada ale přijala vstup do studie až napodruhé. Ta by měla posoudit vhodnost využití spalování biomasy u nás...

Mechanické zpracování pevných odpadů

9.9.03
Technologie briketování využívá mechanických a chemických vlastností materiálů, které se za použití tlaku v lisovací komoře zhutňují do kompaktního tvaru. Může být použito i pojivo.

Použití biomasy k výrobě energie a ekologické využití dřeva

8.9.03
Od počátku 90. let minulého století se v evropských zemích významně zvýšilo využívání biomasy pro výrobu energie. Lze to vysvětlit dohodou EU o redukci skleníkových plynů (hlavně pak oxidu uhličitého) o 8 % do roku 2012 ve srovnání s výchozím rokem 1990.

Šťovík místo uhlí

3.9.03
V zemědělské společnosti ve Vítkově na Opavsku chtějí šťovíkem krmným vytápět místní léčebnu dlouhodobě nemocných (LDN) a 145 bytů. Uvedl to Zdeněk Petrů, který má projekt na starosti s tím, že je to jediný způsob, jak firmu zachovat.

Vítkovští zemědělci chtějí šťovíkem vytápět léčebnu a byty

2.9.03
Slova, která pracovníci zemědělské společnosti ve Vítkově na Opavsku v poslední době opakují nejčastěji jsou šťovík krmný. Na rostlinu totiž vedení firmy vsadilo svou budoucnost. Šťovíkem chtějí vytápět místní léčebnu dlouhodobě nemocných a 145 bytů.

Kamna a dřevěné brikety do Irska

2.9.03
Zajímavé exportní možnosti se v Irsku otevírají pro české firmy vyvážející kamna na dřevo, kotle, zabývající se technologiemi spalování dřeva a výrobou dřevených briket.
« | 1 | .. | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | .. | 176 | »