Zprávy z tisku

Obnovení certifikace výdajů přinese dalších 21,5 miliardy korun na projekty Operačního programu Životní prostředí

30.10.12
Ministerstvo životního prostředí zajistilo certifikaci výdajů ze zdrojů Evropské unie v celkové výši 21,5 mld. korun. Řídící orgán Operačního programu Životní prostředí předal 18. října 2012 potřebné podklady k mimořádné 5. certifikaci výdajů na Platební a certifikační orgán Ministerstva financí, následně byla odeslána žádost o platbu Evropské komisi a poté byla obnovena certifikace.

Evropská komise obnovila platby z programů Doprava a Životní prostředí

30.10.12
Evropská komise obnovila platby z operačních programů Životní prostředí a Doprava, na účet ministerstva financí přišlo téměř 43 miliard korun. Oba programy patřily k největším a zároveň nejproblémovějším při čerpání evropských dotací. Mluvčí ministerstva Ondřej Jakob ČTK řekl, že komise schválila a proplatila žádosti MF o proplacení 876,4 milionu eur (asi 21,7 mld. Kč) za program Životní prostředí a 845,8 milionu eur (asi 21 mld. Kč) za program Doprava.

Administrativa nakládání s odpady se patrně zjednoduší

26.10.12
Administrativa spojená s nakládáním s odpady se zřejmě zjednoduší. Předpokládá to novela odpadového zákona, kterou dnes Sněmovna poslala k posouzení do výboru pro životní prostředí a do hospodářského výboru. Pokud bude předloha schválena, původci odpadů kromě obcí nově nebudou povinni zpracovávat plán odpadového hospodářství.
« | 1 | .. | 12 | 13