Zprávy z tisku

Nejlepší teplo? Přece od nohou!

10.11.02
Hlavní rozdíl mezi podlahovým vytápěním a klasickými radiátory představuje z technického hlediska vlastně jen maličkost - pouze je podstatně nižší výstupní teplota z kotle.

Pětapadesát tisíc bytů je bez tepla

10.11.02
Část Hradce Králové, Pardubic a Chrudimi je bez tepla a teplé vody. Na kotelnu opatovické elektrárny totiž zatím z neznámých důvodů spadla střecha.

Nedělní komentář - možnosti využívání biomasy v ČR

10.11.02
...Jako velmi zajímavý byl přijat referát pana Petra Pávka, starosty z obce Jindřichovice pod Smrkem ze severních Čech, o tom, jak si OÚ představuje řešení ekologického vytápění obce. Ustoupili od záměru plynofikovat, ale i od stavby centrální výtopny pro cca 200 domů v obci, především z finančních důvodů...

Co dělá Evropa s odpady?

9.11.02
V současné době EU uvažuje o zpřísnění limitů na úroveň kontaminace kalů určených pro výrobu hnojiv, protože mnohé země nižší limity už přijaly. To pravděpodobně povede k většímu ukládání kalů na skládky, neboť dojde k zvýšení nákladů - a náklady na spalování kalů jsou stále pětkrát vyšší než jejich použití jako hnojiva,

Česko čeká boom větrných elektráren

9.11.02
A zatímco dosud stačily na spočtení zdejších větrných elektráren prsty jedné ruky, od začátku roku se větrní podnikatelé perou o svahy Krušných hor. Největší z nich tam chce vztyčit na dvě stě elektráren.

Z vody vytěží tuny chemikálie

9.11.02
Zřejmě už nikdo nikdy nezjistí, kolik tun zdraví nebezpečné chemikálie bylo v minulosti vylito do přírodní rezervace. Odborníci odhadují, že se ve skalním podloží Toulovcových maštalí nachází 16 až 22 tun perchlóru.

Stát poskytne prostředky na čistou energii

8.11.02
Státní program na podporu úspor energie a využití obnovitelných zdrojů energie pro rok 2003 ve středu schválila vláda. „Opatření, která vedou k úsporám a využívání obnovitelných zdrojů, znamenají kromě snižování produkce odpadů či emisí skleníkových plynů také přínos pro regionální rozvoj.

Půda a její funkce

8.11.02
Půdu lze definovat jako samostatný přírodní útvar vzniklý z povrchových zvětralin zemské kůry a z organických zbytků za působení půdotvorných faktorů. Je životním prostředím půdních organismů, stanovištěm planě rostoucí vegetace, slouží k pěstování kulturních rostlin...

Výzkum Evropské unie se zaměřil na lesy a ovzduší

8.11.02
Mohou evropské lesy, půda či tráva představovat určité řešení problému s emisemi oxidu uhličitého CO2? Odpovědět na tuto otázku by měla iniciativa CarboEurope, kterou Evropská komise představila koncem minulého měsíce ve španělské Valencii.

Středočeši chystají odpadovou koncepci

8.11.02
Analytickou část dokumentu Koncepce hospodaření s odpady ve Středočeském kraji, která mapuje současnou úroveň produkce odpadů a způsoby nakládání s nimi v tomto regionu, již schválila rada kraje.

Místo uhlí topí kůrou a slámou

8.11.02
Před pár lety se v Bystřici nad Pernštejnem rozhodovali, co s uhelnou kotelnou. Byla totiž v dezolátním stavu. Její teplo potřebovala víc než polovina desetitisícového města. Zavrhli uhlí i plyn a rozhodli se pro dřevo a slámu.

Kompostuješ, kompostuje, kompostujeme?

8.11.02
Cílem akce Týden kompostovacích aktivit probíhající ve dnech od 4. 11 do 10. 11. 2002 je oslovit co největší počet lidí a informovat je o problémech a řešení při nakládání s bioodpadem z domácností a zahrad. Bioodpad tvoří podle průzkumů v ČR 30-45 % podíl tuhého komunálního odpadu, tedy odpadu z našich domácností, ulic a podniků.

Tepelné čerpadlo pro každého

8.11.02
Tepelné čerpadlo GSW036 s využitím všech dotací, příspěvků a započítáním úspory za první topnou sezónu (zkušební provoz) nás ve výsledku přijde na 6100,-Kč.

Pozvánka na kurz JAK NAKUPOVAT ENERGII?

8.11.02
V dnešní době došlo k radikální změně v oblasti obchodu s elektrickou energií, vyplývající z nové legislativy a liberalizace trhu. Cílem kurzu je dát účastníkům orientaci v nových podmínkách trhu a nakoupit energii pro podnik za výhodných podmínek.

ČEZ přichází kvůli vodním elektrárnám o stamiliony

8.11.02
O stovky milionů korun přijde energetická společnost ČEZ kvůli nefungujícím vodním elektrárnám. Drtivou většinu vodních elektráren poničily srpnové povodně, nepoškozené zůstaly jen elektrárny Lipno a Slapy.
« | 1 | .. | 1068 | 1069 | 1070 | 1071 | 1072 | .. | 1114 | »