Zprávy z tisku

MZe:Odbyt palivového dříví loni stoupl asi o 12 pct na 630.000 m3

9.1.02
Poptávka po palivovém dříví loni podle odhadu ministerstva zemědělství vzrostla o deset až 12 procent na přibližně 630 tisíc metrů krychlových. Pokračoval tak trend z roku 2000, kdy dodávky palivového dříví rostly stejným tempem na zhruba 560 tisíc metrů krychlových. "Je to zejména důsledek zdražování plynu," řekl ČTK Hugo Roldán z tiskového oddělení MZe.

Renewable Fuels Could Save Money

9.1.02
Energy legislation emphasizing renewable fuels could help boost the U.S. economy by $300 billion and create as many as 300,000 new jobs by 2016, an independent analysis suggests. The study, sponsored by the National Biodiesel Board, finds that increased use of American made fuels such as biodiesel and ethanol would generate an additional $71 billion over the next 15 years.

Evropa potřebuje méně rizikové zdroje energie

8.1.02
Během několika let bude energetika v Evropě vypadat podstatně jinak, než ji známe. Kromě systémových změn fungování energetického trhu souvisejících zejména s jeho liberalizací, které by ve státech Evropské unie měly být realizovány asi do tří let, se budou muset během příštích letech měnit i energetické zdroje.

Vláda podporuje výrobu a využití bioplynu v ČR

8.1.02
Vláda se na svém zasedání dne 12. září 2001 rozhodla na návrh Ministerstva zemědělství a Ministerstva životního prostředí podpořit výrobu a využití bioplynu v ČR. Obě ministerstva předložila vládě společně zpracovanou analýzu možností využití tohoto paliva společně s návrhem přípravy podpůrného programu na uplatnění bioplynu v zemědělství a zpracovatelském průmyslu.

Kyjovští postaví unikátní kompostárnu

8.1.02
První kompostárnu svého druhu v České republice postaví ve spolupráci s firmou Metaz v Kyjově na Uherskohradišťsku. Kompostárna bude vybavena unikátní německou technologií, která dokáže zpracovat odpad z čistírny odpadních vod, ale i veškerý bioodpad.
« | 1 | .. | 1059 | 1060 | 1061