Zprávy z tisku

Kotle MULTIVALENT pro spalování biomasy

13.2.03
Kotel MULTIVALENT je zařízení pracující na bázi zplyňování biomasy, přednostně balíků řepkové a obilné slámy bez nutnosti rozdružování. Provoz lze kombinovat i z dalším palivem např. dřevní štěpka nebo odpad. Podrobné projekční podklady jsou ke stažení.

AgriLyzer pro likvidaci kadáverů

13.2.03
Dochází k 98% redukci biologického materiálu a k vyloučení patogenů. Konečnými produkty jsou sterilní kostní moučka a tekutý zbytek vhodný pro užití jako hnojivo nebo pro kombinování se hnojem za účelem zvýšení pH a snížení zápachu.

Hospodaření s kejdou v Japonsku

13.2.03
Pevná frakce je zpracovaná tak, aby mohla být nabídnuta zdarma nebo někdy i prodaná jako humus, a tekutá frakce je upravovaná tak dlouho dokud není dostatečně čistá aby mohla být vypuštěna do vodního toku bez nepříznivého vlivu na prostředí. Je obvyklé, že na hospodaření s kejdou připadá 15 % z celkových výdajů .

Výstavba nového zařízení na výrobu bioetanolu

13.2.03
Firma MBE – Mitteldeutsche BioEnergie & Co. KG, podnik skupiny Sauter, chce v průmyslové zóně Thura Mark v německém Zörbingenu postavit závod na výrobu bioetanolu. Na třech výrobních linkách by se měl bioetanol vyrábět hlavně z obilí, na jedné z nich by se také měly používat převážně recyklovatelné odpady s obsahem cukru nebo škrobu výhradně přírodního původu.

Ekologičtí aktivisté protestují proti podobě plánu odpadového hospodářství

13.2.03
Připravovaný plán odpadového hospodářství, který chce ministerstvo životního prostředí koncem týdne předložit vládě ke konečnému projednání, je podle ekologických organizací nekonkrétní a byly z něj vypuštěny důležité kapitoly. Novinářům to dnes řekli zástupci sdružení Arnika a Health Care without Harm.

Nová energie ze starých kostí

12.2.03
Zatímco stoupající ceny benzínu a nafty přivádí mnoho občanů k nespokojenosti, objevili vědci nový zdroj energie. Pracovní skupině prof. Ernsta Stadlbauera z odborné vysoké školy v Giesen-Friedbergu se podařilo vyrobit ze živočišné moučky a odpadních kalů surovou naftu a aktivní uhlí.

Bystřická sídliště už vyhřívá biomasa

12.2.03
Již druhou topnou sezónu zásobuje sídliště, některé podnikatelské objekty a občanskou vybavenost v Bystřici nad Pernštejnem teplo z biomasy. Přednostmi této technologie jsou zejména šetrnost k životnímu prostředí a ekonomický provoz, který pociťují na svých kapsách i odběratelé.

Komise prosadila více kritérií při hodnocení nabídek sanace těžby

12.2.03
Meziresortní komise prosadila změnu hodnotících podmínek při výběru uchazečů o zakázky na obnovu těžbou poškozené krajiny severozápadních Čech. Fond národního majetku (FNM) dosud posuzoval nabídky dodavatelů prací jen podle ceny. Nově se kritéria rozšíří i o počet vytvořených pracovních míst v regionu, reference firmy a její zkušenosti s rekultivacemi.

Bioteplofikace venkovských obcí na bázi topných biopelet (I)

11.2.03
Studie prokázala výrazné úspory investičních i provozních nákladů a lepší operativnost u systému s topnými peletami tam, kde stavební dispozice a způsob využívání staveb by podmiňovaly nákladné rozvody tepla a instalace předávacích stanic.
« | 1 | .. | 1047 | 1048 | 1049 | 1050 | 1051 | .. | 1114 | »