Zprávy z tisku

Zlínský kraj začne 14. června přijímat žádosti o dotace na výměnu kotlů

Zlín 13. května (ČTK) - Zlínský kraj začne 14. června přijímat žádosti o dotace v dalším kole programu na výměnu kotlů. Určen je pro domácnosti s nízkým příjmem. Formuláře žádostí bude možné podávat do 31. srpna. Datum a čas přijetí elektronického formuláře žádosti není rozhodující pro stanovení pořadí žádosti, sdělil dnes ČTK v tiskové zprávě zástupce Jan Vandík z kanceláře hejtmana.

 
Foto: moses@Pixabay.com
 

"Podporována bude výměna kotlů na pevná paliva 1. a 2. emisní třídy v rodinných domech, bytových jednotkách v bytových domech a nově, za splnění určitých podmínek, také v rekreačních objektech. Výměna může být realizována nejdříve od 1. ledna 2021 a žadatel musí být vlastníkem nebo spoluvlastníkem nemovitosti, v níž dochází k výměně, musí v ní bydlet a splňovat podmínku nízkopříjmové domácnosti," uvedl náměstek hejtmana Lubomír Traub (ODS).

Průměrný čistý příjem na osobu a rok každého z členů domácnosti, kteří žijí v nemovitosti, v níž se kotel mění, nesmí překročit v roce 2020 částku 170.900 korun. "Výjimku pro dokládání příjmů tvoří domácnosti tvořené výhradně starobními či invalidními důchodci 3. stupně, žadateli, kteří pobírali dávky v hmotné nouzi nebo příspěvek na bydlení, a nezletilými žadateli nebo studenty denního studia do 26 let," uvedl Vandík.

Zájemci mohou požádat o až 95 procent nákladů na výměnu neekologického kotle za tepelné čerpadlo s dotací nově až 180.000 korun, kotel na biomasu s dotací až 130.000 korun nebo plynový kondenzační kotel s dotací až 100.000 korun. "Vzhledem k aktuální geopolitické situaci je omezení získání dotací na plynový kondenzační kotel, kdy bude dotace vyplacena jen v případě, že zájemci kotel vyměnili do 30. dubna 2022 nebo doloží závaznou objednávku na plynový kondenzační kotel vystavenou k tomuto datu," uvedl Vandík. Informace o dotacích jsou na stránkách kraje. Lidé se mohou obrátit na infolinku 577 043 411, případně na e-mail: kotliky@kr-zlinsky.cz.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 13. 5. 2022

 


Datum uveřejnění: 13.5.22
Poslední změna: 16.5.2022
Počet shlédnutí: 272