Zprávy z tisku

Zlínský kraj hodnotí 1735 žádostí o dotace na kotle

Zlín 24. ledna (ČTK) - Pracovníci Krajského úřadu Zlínského kraje vyhodnocují 1735 žádostí o dotace na výměnu starých kotlů za nové ekologičtější. ČTK to dnes sdělila mluvčí kraje Renata Janečková. Ve druhém kole kraj rozdělí 155 milionů korun.

 
 

"Pokud v žádostech pracovníci úřadu zjistí formální nedostatky, jsou žadatelé postupně vyzýváni, aby své žádosti doplnili. O poskytnutí, či neposkytnutí podpory Rada Zlínského kraje rozhodne na přelomu února a března letošního roku, kdy bude schvalovat uzavření smluv s konečnými příjemci," uvedla mluvčí.

Očekává se, že úspěšných žadatelů bude zhruba 1400. "Jejich pořadí je stanoveno podle času, kdy úřad přijal jejich elektronickou přihlášku, a to s přesností na setiny vteřiny," uvedla mluvčí.

Druhé kolo dotací vyhlásil kraj loni v září, elektronický příjem žádostí spustil 25. října. "Potvrdil se očekávaný velký zájem veřejnosti, kdy celkově přišlo 2639 elektronických žádostí za celkem 292,3 milionu korun. Žadatelé pak měli deset dní na to, aby svoji žádost na krajský úřad dodali v listinné podobě. V této podobě bylo doručeno 1735 žádostí za celkem 192,2 milionu korun," uvedla Janečková. Rozdíl byl daný tím, že některé elektronické žádosti byly duplicitní. Někteří lidé také podali elektronickou žádost, ale listinnou už ne. Mezi žadateli byl největší zájem o dotace na kotle na biomasu a kondenzační plynové kotle.

V prvním kole dotací bylo v kraji ve dvou výzvách rozděleno 171 milionů korun, uspělo 1445 žádostí. Vyhlášení třetího kola se předběžně očekává v druhé polovině příštího roku, rozděleno by mělo být asi 140 milionů korun.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 25.1.2018

 


Datum uveřejnění: 24. ledna 2018
Poslední změna: 25. ledna 2018
Počet shlédnutí: 1398