Zprávy z tisku

Žatec bude letos investovat do zlepšení odpadového hospodářství

Žatec (Lounsko) 10. srpna (ČTK) - Město Žatec chce letos začít budovat nový sběrný dvůr. Na jeho výstavbu za 24,2 milionu korun získalo dotaci ze Státního fondu životního prostředí. Ve městě přibudou i nové podzemní a polopodzemní kontejnery. Žatec chce do novinek v odpadovém hospodářství letos investovat přes 36 milionů korun, řekla ČTK starostka Zdeňka Hamousová (Volba pro město).

 
 

"Budeme budovat sběrný dvůr na novém pozemku, který město nabylo do majetku, za teplárnou v Perči. V rámci toho sběrného dvoru už tam bude větší komfort pro ty, kteří přijedou ukládat, protože kontejnery budou polozapuštěné. Bude tam váha, drobná technika a podobně. Počítáme, že na podzim se nám podaří udělat terénní úpravy," řekla Hamousová. Ke sběrnému dvoru vznikne i nová příjezdová cesta.

V současné době je v Žatci sběrný dvůr v Čeradické ulici. Město by ho chtělo i do budoucna zachovat, případně s pomocí dotací upravit jako sběrné místo.

Přes 9,5 milionu korun dá Žatec na pořízení sedmi podzemních kontejnerů a tří hnízd polopodzemních kontejnerů. Nenápadné nádoby na odpad využije zejména v památkové rezervaci. Nově se ve městě objeví také 11 kontejnerů se zabudovaným lisem, který je poháněný solární energií a vhozený odpad automaticky stlačuje. Tyto novinky doplní stovky standardních nadzemních kontejnerů na tříděný odpadbioodpad.

Obyvatelé rodinných domků budou mít nově možnost pronajmout si od města kompostéry na biologický odpad. Město jich nakoupí 700 za 2,6 milionu korun.

Žatec tak získá moderní vybavení na likvidaci a třídění odpadu. Nyní město ročně zaplatí za svoz a likvidaci odpadu přes 20 milionů korun, z toho 12 milionů vybere od občanů. Zbývajících osm milionů doplácí z rozpočtu.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 11.8.2017

 


Datum uveřejnění: 10. srpna 2017
Poslední změna: 11. srpna 2017
Počet shlédnutí: 931