Zprávy z tisku

Zájem o brněnský veletrh Techagro je čím dál větší

Brno 29. března (ČTK) - O brněnské veletrhy zemědělské techniky Techagro a další doprovodné menší veletrhy je stále větší zájem. Pořadatelé musejí na výstavišti postavit poprvé montovanou halu s výstavní plochou 5000 metrů čtverečních. Na všechny veletrhy přijede 777 vystavovatelů ze 40 zemí a obsadí plochu 86.000 metrů čtverečních. Proti předchozímu ročníku před dvěma lety přibylo více než 30 firem a 6000 metrů, řekl dnes na tiskové konferenci Jan Kuběna z pořádajících Veletrhů Brno. Začínají v neděli 3. dubna a potrvají do čtvrtka.

Vedle největšího Techagra se v Brně uskuteční také veletrh lesnictví a myslivosti Silva Regina, veletrh o výživě a chovu zvířat Animal Vetex a veletrh Biomasa.

Letos jde o největší veletrh zemědělské techniky v Evropě. "Dlouhodobě je třetí největší, letos se ovšem nekonají veletrhy v Hannoveru a v Paříži. Brněnský veletrh několik let roste, což nás těší, protože mnohé další obdobné evropské veletrhy postupně zanikají," řekl Dušan Benža z Asociace dovozců zemědělské techniky. Zmínil také, že internet nejen že veletrh nezabil, ale naopak mu pomáhá. "Dochází k synergickému efektu. Lidé stále potřebují zařízení pro zemědělství vidět. Internet nám pomáhá dojít k zákazníkovi ještě blíž," řekl Benža.

Pořadatelé letos také pro návštěvníky připravili aplikaci pro chytré telefony, která jim pomůže zorientovat se v množství vystavovatelů na zcela zaplněném výstavišti. "Zájemci si ji mohou zdarma stáhnout a připravit se na veletrh už s předstihem, aby věděli, kde je jaký vystavovatel a kde probíhá jaký doprovodný program," řekl Kuběna.

Elektronika a inteligentní systémy se představí i na veletrhu, mají symbolizovat budoucnost zemědělství. "Po areálu bude jezdit například traktor řízený GPS navigací. Jedná se o řešení, která prezentují takzvané precizní zemědělství," zmínil Kuběna.

Návštěvníci najdou na veletrhu i zábavu a umění, a to především v pavilonech, kde se koná Silva Regina. "Opět máme expozici loveckých zbraní a střeliva, pořádáme soutěž trubačů, představení sokolníků či ukázky preparátorského umění. Část pavilonu Z zabere také výstava Lobkowitzův dům, kde budou rodové trofeje, kolekce historických map či historický kočár Berline vyrobený roku 1820," řekl organizátor Jaroslav Pospíšil. Zmínil také výstavu obrazů Zdeňka Buriana a jeho pokračovatelů.

Výstaviště je otevřené každý den od 9:00 do 18:00 a vstupenky stojí na místě 170 korun, přes internet 100 korun.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 29.3.2016 

 

Datum uveřejnění: 29. března 2016
Poslední změna: 29. března 2016
Počet shlédnutí: 1460