Zprávy z tisku

Výrobce ohřívačů vody DZ Dražice loni zvýšil tržby na 1,62 mld Kč

Benátky nad Jizerou (Mladoboleslavsko) 31. ledna (ČTK) - Společnost DZ Dražice, která je největším tuzemským výrobcem ohřívačů vody a výhradním dovozcem švédských tepelných čerpadel NIBE, loni zvýšila tržby o 16 procent na 1,62 miliardy korun. Největší, téměř čtyřicetiprocentní nárůst prodejů zaznamenala u tepelných čerpadel, kde eviduje rekordní počet 3193 prodaných kusů. Prodej ohřívačů vody vzrostl o 7,8 procenta na 241.229 kusů. ČTK o tom dnes informovala Marie Cimplová z PR agentury Crest Communications.

 
 

Na ekonomické výsledky firmy z posledních let má největší vliv rostoucí obliba obnovitelných zdrojů tepla, zejména tepelných čerpadel, do které se promítá také pokračující státní podpora výměny kotlů na pevná paliva za ekologičtější zdroj vytápění. "Již v předminulém roce jsme evidovali celkový obrat 1,4 miliardy Kč, tedy o téměř 10 procent více než v roce 2016, a věřili jsme, že se nám v dalším období podaří dosáhnout hranice 1,5 miliardy Kč. Výsledné tržby však překonaly naše očekávání," uvedl generální ředitel Karel Pacourek.

Nejvýrazněji vzrostl prodej tepelných čerpadel NIBE, který se na celkovém obratu podílel 28 procenty oproti 22 procentům v roce 2017. Dalších 44 procent tržeb připadá na prodej produktů v ČR, tedy ohřívačů vody a akumulačních nádrží, a zbytek tvoří export především do Polska, Ruska, Litvy, Lotyšska, Německa či na Ukrajinu. "Na zahraniční trhy jsme vyváželi hlavně nepřímotopné a kombinované ohřívače vody," dodal Pacourek.

V letošním roce se společnost plánuje zaměřit na investice do modernizace a automatizace skladových a výrobních prostor nebo na vývoj dalších inovativních systémů. Jeden již představila na lednovém veletrhu Infotherma 2019. Jde o inteligentní propojení tepelného čerpadla s fotovoltaickými panely pomocí příslušenství EME 20, které umožňuje optimální využití vyrobené elektrické energie v domácnosti a následné spotřebování přebytků tepelným čerpadlem.

DZ Dražice vlastní výrobní závod s několika linkami v Dražicích a Luštěnicích nedaleko Benátek nad Jizerou. Tradice firmy sahá do počátku 20. století. Od roku 2006 je závod členem švédské skupiny NIBE.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 1.2.2019

 


Datum uveřejnění: 1.2.19
Poslední změna: 1.2.2019
Počet shlédnutí: 809