Zprávy z tisku

Vodní elektrárny ČEZ loni meziročně zvýšily výrobu o 3,8 procenta

Praha 12. ledna (ČTK) - Vodní elektrárny energetické společnosti ČEZ loni meziročně zvýšily výrobu o 3,8 procenta na 2,04 miliardy kilowatthodin (kWh). ČTK o tom dnes informoval mluvčí ČEZ Martin Schreier. Upozornil, že více než 1,2 miliardy kWh z celkového objemu vyrobila trojice přečerpávacích vodních elektráren, tj. Dlouhé stráně I, Dalešice a Štěchovice II.

Podle Schreiera je zvýšené využívání přečerpávacích zdrojů dáno nutností stabilizace tuzemské energetické soustavy ze strany provozovatele přenosové soustavy, která je často zatěžována produkcí ze zahraničních i domácích obnovitelných zdrojů. "Současně se projevuje také vyšší úroveň obchodování s vyrobenou elektřinou v době denních cenových špiček," podotkl.

Již na začátku ledna ČEZ oznámil, že méně elektřiny než v roce 2015 dodaly do sítě obě tuzemské jaderné elektrárny v Temelíně a Dukovanech. V Dukovanech byla výroba dokonce nejnižší za 28 let. Příčinou byly dlouhé odstávky obou zdrojů. Podle analytiků kvůli nižší loňské výrobě v jaderných elektrárnách energetická společnost ČEZ přišla zhruba o pět miliard korun na provozním zisku.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 13.1.2017

 

Datum uveřejnění: 12. ledna 2017
Poslední změna: 13. ledna 2017
Počet shlédnutí: 1127