Zprávy z tisku

Vláda probere biopaliva či antidiskriminační novelu

Praha 8. dubna (ČTK) - Poslanecký návrh na zrušení povinného přimíchávání biopaliv do pohonných hmot či novelu na zavedení veřejných žalob kvůli diskriminaci bude na dnešním zasedání probírat vláda. Na programu má vládní kabinet i několik kontrolních závěrů Nejvyššího kontrolního úřadu či návrh podmínek aukce kmitočtů pro rychlé mobilní sítě 5G.

 
 

Zrušení přimíchávání biopaliv, které navrhly čtyři desítky poslanců v čele s Piráty, vláda nejspíš odmítne s odkazem na závazky vůči EU. Pouze ministerstvo financí se k novele postavilo neutrálně, původně kladný postoj k předloze změnilo ministerstvo dopravy. Jedním z největších zpracovatelů řepkového semene a výrobcem metylesteru, který se přimíchává do bionafty, je společnost Preol z holdingu Agrofert. Vlastníkem Agrofertu byl premiér Andrej Babiš (ANO), který akcie Agrofertu v roce 2017 umístil do svěřenského fondu.

Vláda by podle programu měla probírat i hodnocení náměstka ministra vnitra pro státní službu Josefa Postráneckého, novou trasu silnice I/45 mezi Novými Heřminovy a Zátorem za přibližně 1,23 miliardy korun či Babišovu cestu na summit zemí střední, východní a jihovýchodní Evropy a Číny ve formátu 16+1 v Dubrovníku.

Na programu jsou mimo jiné i zprávy o výsledcích činnosti Státního úřadu pro jadernou bezpečnost a finančního arbitra nebo návrh na poskytnutí peněz na péči o české válečné hroby v zahraničí v letošním roce.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 8.4.2019

 


Datum uveřejnění: 8.4.19
Poslední změna: 8.4.2019
Počet shlédnutí: 3530