Zprávy z tisku

Ve 3. výzvě kotlíkových dotací uspokojil Středočeský kraj již 4700 zájemců

Praha 1. července (ČTK) - Ve třetí výzvě dotací na výměnu kotle na tuhá paliva za ekologičtější zdroj vytápění uspokojil Středočeský kraj již 4700 žadatelů. Hejtmanství přijalo více než 8300 těchto žádostí, finanční prostředky vystačí asi na 7900 z nich. Kraj předpokládá, že lidem vyplatí přes 920 milionů korun, informovala dnes ČTK Helena Frintová z krajského úřadu v tiskové zprávě.

 
Foto: Momentmal@Pixabay.com
 

"Velký zájem žadatelů jsme předpokládali, proto byla třetí výzva pro příjem žádostí o dotaci otevřena nepřetržitě skoro dva roky. Díky úspěšnému jednání s ministerstvem životního prostředí byla finanční alokace programu kotlíkových dotací ve Středočeském kraji navýšena," uvedl náměstek hejtmanky Věslav Michalik (STAN). Kraj může použít také nevyčerpané prostředky, které zbyly z první a druhé výzvy takzvaných kotlíkových dotací.

Na konci července bude krajská rada schvalovat dalších 400 žádostí. Podle hejtmanství se již dostalo také na zájemce, kteří byli evidováni v zásobníku žádostí. V rámci třetí výzvy mohou zájemci podávat žádosti od května 2019 do června příštího roku.

Předmětem podpory je výměna kotlů na uhlí a na dřevo, které jsou v první a druhé emisní třídě na pevná paliva s ručním přikládáním, za kotle na biomasu, automatický kotel pouze na biomasu, plynový kondenzační kotel anebo tepelné čerpadlo. Kombinovaný kotel na uhlí a biomasu už není podporován, jako tomu bylo v minulosti.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 1. 7. 2021

 


Datum uveřejnění: 1.7.21
Poslední změna: 2.7.2021
Počet shlédnutí: 480