Zprávy z tisku

V Sokolově začali štěpkovat vánoční stromky, štěpku znovu využijí

Sokolov 15. ledna (ČTK) - V Sokolově začali se štěpkováním vysloužilých vánočních stromečků. Vzniklou dřevní hmotu městské technické služby Sotes využijí při údržbě zeleně ve městě, řekl dnes ČTK vedoucí péče o veřejnou zeleň Sotes Martin Talíř. Podobně využívají stromečky i další města v kraji.

Vysloužilé stromečky se v Sokolově štěpkují v několika vlnách. "Dnes jsme začali štěpkovat stromky, které jsme sváželi za celý týden. Je to teprve první várka. Někteří ještě stromečky doma mají, stále více lidí má už umělé stromky," uvedl Talíř.

Asi 30 až 50 kubíků dřevní štěpky ze stromečků se používá pří údržbě záhonů a parků ve městě. Celkovou potřebu ale vánoční stromky ani zdaleka nepokryjí, doplnil Talíř.

Stromky odložené u kontejnerů svážejí i další města. V Karlových Varech se také využívají při péče o zeleň. "Správa parků je odváží našim lázeňským lesům, kteří z nich vyrábí štěpku. Ta se pak využívá buď energeticky, ale hlavně na záhony a podobně. Většina stromků se tak opět do města vrátí," řekl ČTK mluvčí karlovarského magistrátu Jan Kopál.

Stromky z Chebu místní odpadová společnost sváží a předává do kompostárny v Chocovicích, kde se také dál zpracovávají.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 18.1.2016 

 

Datum uveřejnění: 15. ledna 2016
Poslední změna: 18. ledna 2016
Počet shlédnutí: 480