Zprávy z tisku

V Litoměřicích odstartoval „Týden prevence vzniku odpadu“

Litoměřice se nechtějí topit ve smetí. Pracovníci městského úřadu proto udělali další krok na cestě vedoucí ke snižování odpadů. Dnešním dnem byla zahájena kampaň pro zaměstnance radnice „Týden prevence vzniku odpadu“, do které se mohou zapojit i obyvatelé.

 
 

„Cítíme, že je potřeba změnit myšlení lidí. Chceme začít u sebe a jít tak příkladem veřejnosti,“ vysvětlila Miroslava Jirků, referentka Vodoprávního úřadu Odboru životního prostředí MěÚ Litoměřice a jedna z iniciátorů kampaně. Během „týdne prevence“ bude zástupcům odborů předáno nádobí, které nahradí jednorázově používané obaly (podpora „zero waste“).

Dále mají zaměstnanci například možnost zúčastnit se osvětových přednášek či workshopů. Ve čtvrtek nabídnou pracovníci odboru životního prostředí v ulicích města látkové tašky výměnou za igelitové. Obyvatelé mohou látkové tašky získat i na facebookových stránkách města, kde bude probíhat soutěž.

„Dlouhodobě se snažíme redukovat produkci především plastového odpadu. Chceme přispět k udržitelnému rozvoji a zdravému žití nás všech,“ uvedla koordinátorka Zdravého města Litoměřice Irena Vodičková.

V létě se Litoměřice jako první město v republice zapojily do kampaně Ministerstva životního prostředí #dostbyloplastu. Ve městě přibývají podzemní kontejnery na separaci odpadu. Poslední byl vybudován v Palachově ulici.

V současné době tak mají Litoměřice osm podzemních kontejnerových stání. Zájem obyvatel o třídění odpadu se rok od roku zvyšuje. V roce 2017 se prostřednictvím barevných kontejnerů podařilo nasbírat 325 tun papíru, 280 tun plastu, 218 tun skla a 9 tun kovu, což v porovnání s rokem 2016 představuje navýšení o 53 tun papíru, o 22 tun plastu a o 9 tun skla.

Zdroj: Tisková zpráva Ministerstva životního prostředí 27.11.2018

 


Datum uveřejnění: 27.11.18
Poslední změna: 5.8.2019
Počet shlédnutí: 829