EnglishRSSkontaktyčlenstvísitemapinzerce a reklama
Biom.cz
biomasa, biopaliva, bioplyn, pelety, kompostování a jejich využití

ZPRÁVY Z TISKU

V Evropském parlamentu přednese projev nový německý prezident

Štrasburk (zvláštní zpravodaj ČTK) 4. dubna (ČTK) - Před poslanci Evropského parlamentu dnes ve Štrasburku vystoupí nový německý prezident Frank-Walter Steinmeier. Evropští zákonodárci dnes rovněž budou hlasovat o doporučeních týkajících se vyšetřování emisní aféry v automobilovém průmyslu či vyzvou k postupnému odklonu od biopaliv.

Někdejší německý ministr zahraničí Steinmeier vystřídal v březnu Joachima Gaucka, který se o druhý prezidentský mandát již nechtěl ucházet. Steinmeierův projev je ohlášen na 12:00 SELČ.

Po prezidentově proslovu budou europoslanci hlasovat o doporučeních Evropské komise a členských států zaměřených na předcházení podvodům při zkouškách emisí. Posoudí rovněž zprávu české komunistické europoslankyně Kateřiny Konečné, která upozorňuje na likvidaci deštných pralesů kvůli produkci palmového oleje a navrhuje do roku 2020 skončit s přidáváním rostlinných olejů včetně toho palmového jako složky do biopaliv.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 4.4.2017

 

Datum uveřejnění: 4. dubna 2017
Poslední změna: 4. dubna 2017
Počet shlédnutí: 244


 
© 2001-2009, CZ Biom  -  České sdružení pro biomasu,  Opletalova 7/918, 111 44 Praha 1,   Tel.: 604 856 036,   E-mail: sekretariat@biom.cz
Webhosting/ webdesign / publikační systém TOOLKIT - Econnect
Treti ruka energieplus Česká peleta Ekologie, pasivní domy, solární energie, alternativní zdroje, zelené bydlení EnviWeb - portál pro ochranu a tvorbu životního prostředí Ekolist po drátě Portál Energetika Internetové energetické konzultační a poradenské středisko Lesnicko-dřevařský www server