Zprávy z tisku

V části Brno-sever přibude do konce roku skoro 400 keřů a stromů

Brno 13. listopadu (ČTK) - Brno nechá vysadit v městské části Brno-sever skoro 400 keřů a stromů za více než 700.000 korun. S ohledem na vysoké teploty a sucho je to jedno z opatření, která mají zlepšit klima. V tiskové zprávě to uvedl náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL), který má na starosti životní prostředí.

 
 

Radní městské části Brno-sever pro životní prostředí Marie Kselíková (KDU-ČSL) ČTK řekla, že Veřejná zeleň města Brna vysadí 70 stromů a 290 keřů. "Budou okolo velmi frekventované ulice Okružní na Lesné, kde je v porovnání se zbytkem městských ploch největší tepelná zátěž způsobující menší úhrn srážek a vznik tepelných ostrovů," uvedl Hladík.

Konkrétně bude zeleň u ploch zastávek Slavíčkova, Fillova, Loosova, v blízkosti obchodu Billa a na křižovatce s Dusíkovou ulicí. "Jedna lokalita se také nachází v Černých Polích mezi nájezdem z ulice Křižíková a třídou Generála Píky," uvedl Hladík.

Ze stromů se objeví javory kleny, lípy srdčité a duby letní, z keřů pak pámelník bílý, kalina obecná, dřín obecný a dřišťál obecný. Brno si nechalo letos zpracovat studii k tomu, jak reagovat na změny klimatu ve městě. Na základě toho bude zeleň vysazovat. "Postupujeme podle přijatého plánu udržitelné energetiky a klimatu, kde je intenzivnější výsadba silniční zeleně jedním z opatření," řekl Hladík. Díky nové zeleni se podle města sníží prašnost, zlepší se mikroklima a ochladí se prostředí.

Město má i jiná opatření, jak zlepšit životní prostředí. Lidem nabízí například dotace na zelené střechy nebo na zachytávání dešťové vody. S městskými společnostmi chystá další kroky, třeba výstavbu třetího kotle na energetické využití odpadu, kotle na štěpku, chce také vybudovat bioplynovou stanici.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 13.11.2019

 


Datum uveřejnění: 13.11.19
Poslední změna: 14.11.2019
Počet shlédnutí: 471