Zprávy z tisku

V Blansku byla otevřena topenářská galerie, kombinuje 18 zdrojů

V Blansku byla dnes otevřena topenářská galerie.

- V Blansku byla dnes otevřena topenářská galerie. Kombinuje 18 zdrojů pro vytápění a ohřev vody. Vzorový dům má sloužit projektantům, učňům, studentům a také kamnářským a topenářským firmám jako výukové, výzkumné a informační středisko, řekli dnes novinářům zástupci společnosti ENBRA, která projekt připravila.

Podle odborníků dnes většina problémů souvisejících s energetickým hospodařením budov souvisí s nevhodným použitím topenářských výrobků, chybami v projekci a chybami v montáži. Zbývajících 16 procent problémů mají na svědomí nekvalitní výrobky.

"Doby, kdy stavebník vybíral pro svůj rodinný dům, případně jiný objekt pouze nejlepší kotel ústředního topení, ale vůbec se nestaral o to, v jakém režimu a v jakém systému bude tento spotřebič pracovat, jsou dávnou minulostí," uvedl předseda představenstva společnosti Enbra Josef Brabenec.

Topenářská galerie, která vznikla v Blansku, je rodinnou vilkou s přesně stanovenými tepelnými parametry a s instalovanými kombinacemi 18 zdrojů tepla. Vedle kondenzačního plynového kotle jsou na místě elektrický kotel, kotel na dřevo, dřevěné pelety, tepelné čerpadlo, bezobslužný krb, kamna nebo solární systémy.

Brněnská společnost Enbra se zabývá hospodárným nakládáním s teplem od roku 1991. Topenářská galerie v Blansku bude sloužit ve všední dny studentům a odborníkům. O víkendech má být otevřená veřejnosti.

Zdroj: Zpráva ČTK

 

Datum uveřejnění: 14. listopadu 2011
Poslední změna: 14. listopadu 2011
Počet shlédnutí: 327