Zprávy z tisku

Ústí nad Labem zapůjčí občanům 109 drtičů odpadu

Ústí nad Labem 14. prosince (ČTK) - Ústecká radnice zdarma zapůjčí občanům 109 drtičů zahradního odpadu. Projekt by měl přispět k lepšímu nakládání s biologicky rozložitelnými odpady na území města. Kromě snížení množství odpadu ukládaného na skládku má projekt podpořit domácí kompostování. Vedlejším pozitivním efektem by mělo být také snížení množství tzv. černých skládek v okolí zahrad a s tím spojený výskyt divočáků v zastavěných částech města. Novináře o tom dnes informovalo vedení magistrátu.

 
 

Město na projekt získalo dotaci 531.000 korun z Programu pro podporu odpadového hospodářství obcí v Ústeckém kraji na roky 2017 až 2025. Znění smlouvy zveřejní magistrát příští týden na webových stránkách města. Detailnější podmínky k výpůjčce budou známy na začátku příštího roku. Drtiče musí být umístěny na pozemcích v katastrálních územích města.

Obyvatelé Ústí nad Labem mají letos svoz odpadu zdarma. Zastupitelé loni rozhodli o zrušení poplatku 500 korun ročně na osobu. Vedení radnice to zdůvodnilo dobrou finanční kondicí města a tím, že zhruba třetina obyvatel poplatek neplatí. Zdarma mají svoz odpadu také lidé v Mostě, Teplicích a letos také v Chomutově. Chomutovští zastupitelé tento týden rozhodli o znovuzavedení poplatku 500 korun na osobu ročně.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 20.12.2018

 


Datum uveřejnění: 20.12.18
Poslední změna: 20.12.2018
Počet shlédnutí: 855