Zprávy z tisku

U jordánského Ammánu vznikne ekologické město

Ammán 6. listopadu (ČTK) - Poblíž Ammánu se začne stavět ekologické město, které má odlehčit jordánské metropoli. Oznámila to jordánská vláda, podle níž výstavba začne v polovině příštího roku a dokončena bude v roce 2050.

 
 

Město vznikne asi 30 kilometrů východně od Ammánu, na trase vedoucí do Iráku a Saúdské Arábie.

Ammán má nyní asi čtyři miliony obyvatel. V nové aglomeraci bude dostupné bydlení i příležitosti k trávení volného času. Bude to "ekologické město postavené moderními technologiemi," uvádí se ve vládním prohlášení. Energeticky by mělo být založeno na obnovitelných zdrojích. Vláda chce odlehčit přelidněnému Ammánu a také městu Zarká, které leží severně od metropole a v němž žije 1,3 milionu lidí.

Investice pro novou aglomeraci budou pocházet ze soukromých i vládních zdrojů. O kolik peněz půjde, jordánská vláda neupřesnila, avšak doufá, že projekt vzbudí zájem investorů.

Jordánskou ekonomiku negativně ovlivňují konflikty v sousedním Iráku a Sýrii, odkud do království proudí tisíce uprchlíků. Podle vlády země od roku 2011, kdy začaly boje v Sýrii, vydala na pomoc uprchlíkům přes deset miliard dolarů (220 miliard Kč).

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 9.11.2017

 


Datum uveřejnění: 6. listopadu 2017
Poslední změna: 9. listopadu 2017
Počet shlédnutí: 1145