Zprávy z tisku

Středočeský kraj začal schvalovat žádosti o kotlíkové dotace

Praha 15. srpna (ČTK) - Středočeský kraj začal schvalovat první žádosti o dotace na nové kotle. V první schvalované vlně uspokojí hejtmanství asi 200 žadatelů, mezi které rozdělí 23,8 milionu korun. Středočeský kraj má v rámci třetí vlny kotlíkových dotací k dispozici 575 milionů korun a možnost navýšení prostředků v případě velkého zájmu, nový kotel by si tak mohlo pořídit přes 5000 domácností, uvedla dnes v tiskové zprávě Helena Frintová z krajského úřadu.

 
 

Zájemci o dotaci mohou žádosti o kotlíkovou dotaci podávat až do 30. června 2022, nebo do vyčerpání peněžních prostředků. Žádosti musí být podávány elektronickou formou. Elektronickou žádost vyplní lidé v prostředí webového prohlížeče na portálu Středočeského kraje.

Po odeslání žádosti obdrží žadatelé potvrzení o přijetí žádosti, na kterém je jedinečný číselný kód, pořadí žádosti, datum a čas podání včetně základních údajů o žadateli. Podanou žádost elektronickou formou si o den později žadatelé vytisknou a s potřebnými doklady ji musí do 20 pracovních dnů doručit na krajský úřad.

"Neváhat a podat žádost o kotlíkovou dotaci se zkrátka vyplatí i nyní, protože ministerstvo životního prostředí přidá na kotlíkové dotace celkem 1,5 miliardy korun navíc a my předpokládáme, že většina žadatelů ze zásobníku žádostí dotaci získá," řekla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).

O dotace na nové kotle Středočeši žádali již dvakrát. V druhé výzvě kraj celkem rozdělil více než 502 milionů korun. Ve třetí výzvě nelze dotaci využít na kotle umožňující spalování uhlí. Podporována budou zařízení na biomasu s ruční i automatickou dodávkou paliva, tepelná čerpadla a plynové kondenzační kotle. Na jejich pořízení bude možné získat až 127.500 korun.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 15.8.2019

 


Datum uveřejnění: 15.8.19
Poslední změna: 27.8.2019
Počet shlédnutí: 368