Zprávy z tisku

Středočeský kraj rozdělí mezi 229 žadatelů o dotaci na nový kotel přes 27 mil.Kč

Praha 9. prosince (ČTK) - Středočeský kraj rozdělí mezi 229 žadatelů o dotaci na nový, ekologičtější kotel přes 27 milionů korun. Rozhodli o tom dnes středočeští krajští radní. Hejtmanství připravuje další dotační výzvu, informoval dnes ČTK mluvčí kraje David Šíma. Za necelý rok začne platit zákaz používání kotlů, které nesplňují minimálně 3. emisní třídu. Lidem, kteří výměnu nevhodného kotle nestihnou, hrozí pokuta. Sankce nehrozí těm, kteří do 1. září 2022 kotel vymění nebo požádají o dotaci na nový.

 
Foto: Momentmal@Pixabay.com
 

Středočeské hejtmanství teď připravuje v pořadí už čtvrtou dotační výzvu. "Prostřednictvím dotazníkového šetření nyní zjišťujeme, jaký je mezi veřejností o zmíněný dotační program zájem. Žádosti o kotlíkové dotace by pak kraj mohl začít přijímat ve druhém čtvrtletí roku 2022," uvedl krajský náměstek pro oblast financí, dotací a inovací Věslav Michalik (STAN).

Žadatel o dotaci musí vyměnit původní kotel na pevná paliva 1. nebo 2. emisní třídy za kotel, který je šetrnější k životnímu prostředí. Může jít o plynový kotel, kotel na biomasu nebo tepelné čerpadlo.

Dosud bylo ve Středočeském kraji schváleno zhruba 8000 žádostí za více než 900 milionů korun. Veškeré informace najdou žadatelé na webu kotlikovedotace-sk.cz.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 9. 12. 2021

 


Datum uveřejnění: 9.12.21
Poslední změna: 15.12.2021
Počet shlédnutí: 277