Zprávy z tisku

Středočeské hejtmanství chystá další dotace na nové kotle

Praha 25. září (ČTK) - Středočeské hejtmanství chystá příští rok další dotace na nové kotle. Rozdělit by mělo podle předpokladů zhruba půl miliardy korun, peníze by tak mohlo získat zhruba 5000 žadatelů. Termín podání žádostí má být příští rok na podzim, řekl dnes novinářům krajský náměstek pro finance Gabriel Kovács (ANO) na tiskové konferenci.

 
 

V regionu už byly na kotle vyhlášeny dvě dotační výzvy, peníze z první hejtmanství již rozdělilo zhruba 5000 úspěšným žadatelům, z druhé výzvy, která skončila v červnu, dostalo peníze zhruba 280 z 5500 žadatelů. "Očekávám, že druhá výzva by měla být celá doplacena v druhé polovině příštího roku," uvedl Kovács. Hejtmanství už rozdělilo ze státních dotací na ekologičtější kotle stovky milionů korun.

V připravované výzvě chce hejtmanství zkrátit dobu administrace žádostí o třetinu. Stejně jako v případě druhé výzvy by se mělo o dotace žádat elektronicky.

Zatím není jasné, jaká konkrétní zařízení bude nová výzva dotovat, pravděpodobně půjde o pořízení tepelných čerpadel a moderních kotlů na biomasu. Jejím cílem ale bude mimo jiné podpořit výměnu kotlů první a druhé emisní třídy, tedy nejvíce znečišťujících, jejichž provoz má ze zákona skončit v září roku 2022.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 25.9.2018

 


Datum uveřejnění: 25.9.18
Poslední změna: 2.4.2019
Počet shlédnutí: 40