Zprávy z tisku

Středočeské domácnosti s nízkými příjmy budou moci žádat o dotaci na nový kotel

Praha 25. dubna (ČTK) - Středočeské domácnosti s nízkými příjmy budou moci žádat o dotace na nový kotel. Krajští zastupitelé dnes schválili program, v němž je přes 240 milionů korun. Lidé budou moci žádat o dotace od 6. června do konce srpna, řekl na jednání zastupitelstva hejtmančin náměstek pro finance Věslav Michalik (STAN). Upozornil na to, že na rozdíl od minulých výzev je tato určena jen pro žadatele s nízkými příjmy.

 
Foto: moses@Pixabay.com
 

Žadatel o dotaci musí vyměnit původní kotel na tuhá paliva s ručním přikládáním za ekologický zdroj vytápění, a to kotel na biomasu, tepelné čerpadlo nebo plynový kondenzační kotel. Podporu může získat ve výši 95 procent způsobilých výdajů s limity v jednotlivých kategoriích. Například u plynového kotle je maximální výše příspěvku 100.000 korun a u kotle na biomasu 130.000 Kč.

Domácnosti budou o dotace žádat nejprve elektronicky a následně podepsaný formulář odevzdají v podatelně krajského úřadu nebo prostřednictvím datové schránky Středočeského kraje. Podmínkou je doložení, že průměrný čistý roční příjem na člena domácnosti v roce 2020 nebyl vyšší než 170.900 korun. Letošní dotační výzva na výměnu kotlů je ve Středočeském kraji v pořadí čtvrtá.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 25. 4. 2022

 


Datum uveřejnění: 25.4.22
Poslední změna: 2.5.2022
Počet shlédnutí: 248