Zprávy z tisku

Společnost Tereos TTD reaguje na aktuální situaci a začíná vyrábět dezinfekční prostředky, první chce uspokojit nemocnice a potravinářské podniky

Společnost Tereos TTD jako největší výrobce lihu v České republice, který slouží jako základní surovina pro výrobu dezinfekčních prostředků, začíná v souladu se specifikací Ministerstva zdravotnictví ČR a Světové zdravotnické organizace vyrábět dezinfekční prostředek Anti-COVID. Výrobou dezinfekce Anti-COVID tak reaguje na situaci na trhu, kdy je dezinfekčních prostředků nedostatek, a snaží se svým malým dílem přispět k ochraně veřejného zdraví a pomoci s bojem proti pandemii onemocnění Covid-19.

 
 

„Jsem nesmírně hrdý na naše zaměstnance, kteří během několika dní dokázali zorganizovat výrobní kapacity tak, abychom mohli Anti-COVID začít vyrábět. Poděkování patří také Ministerstvu zemědělství ČR, Ministerstvu zdravotnictví ČR a Celnímu úřadu pro Pardubický kraj, s jejichž pomocí jsme dokázali během neuvěřitelných dvou dnů vyřídit veškerá potřebná povolení,“ uvedl generální ředitel společnosti Tereos TTD Oldřich Reinbergr.

Společnost chce přednostně uspokojit především poptávku nemocnic, dalších zdravotnických zařízení a potravinářských podniků. Expedice přípravku bude připravena od pondělí 23. března v lihovaru Dobrovice u Mladé Boleslavi, nejprve do 1000 litrových IBC obalů se specifikací ADR, později i v menších baleních po 100 a 20 litrech.

Společnost i nadále zásobuje lihem i další výrobce dezinfekčních prostředků v České republice.

Zdroj: Tisková zpráva Tereos TTD 22.3.2020

 


Tereos TTD Cukr Česká republika patří mezi tři největší potravinářské firmy v České republice. Hlavními výrobky společnosti jsou cukr a líh, a to jak pitný, tak pro energetické účely. Vedlejšími produkty jsou řepné pelety – krmivo pro hospodářská zvířata, lihovarnické výpalky a vápenná šáma jako hnojiva, která se vrací zpět na pole. Je průkopníkem na českém trhu s biopalivy, kdy jako první u nás začala vyrábět ekologicky šetrnou pohonnou směs pro automobily - E85.

 


Datum uveřejnění: 22.3.20
Poslední změna: 22.3.2020
Počet shlédnutí: 778