EnglishRSSkontaktyčlenstvísitemapinzerce a reklama
Biom.cz
biomasa, biopaliva, bioplyn, pelety, kompostování a jejich využití

ZPRÁVY Z TISKU

Skopje už pátý den sužuje silně znečištěné ovzduší

Skopje 23. listopadu (ČTK) - Makedonské hlavní město Skopje už pátý den sužuje silně znečištěné ovzduší. Úřady proto vydaly řadu doporučení občanům k ochraně zdraví a k omezení dalšího znečišťování, informovala dnes agentura MIA.

Obyvatelé Skopje by na pokyn úřadů měli co nejvíce omezit pohyb venku s využitím prostředků hromadné dopravy. Děti, těhotné ženy a chronicky nemocné osoby by ven neměly vycházet vůbec. Úřady kromě toho nedoporučují ani větrat otevíráním oken.

Vlastními auty by Skopjané měli jezdit pouze v nejnutnějších případech. Kromě toho je omezen průjezd těžkých nákladních vozidel a kamionů přes město.

Obyvatelé byli rovněž vyzváni, aby při topení používali jen suché a čisté dříví, žádná fosilní paliva, odpadky, barvené či lakované dřevo ani kusy starého nábytku. Odložit je také nutné veškeré aktivity, při kterých se používají barvy, laky a nejrůznější chemikálie, které znečišťují ovzduší.

Makedonská metropole je mimořádně zamořená malými pevnými částicemi o velikosti pod deset mikrometrů (PM10). Dnes ráno byla v centru naměřena hodnota 147,13 mikrogramu na metr krychlový, přičemž evropský limit činí 40 mikrogramů.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 23.11.2016

 

Datum uveřejnění: 23. listopadu 2016
Poslední změna: 28. listopadu 2016
Počet shlédnutí: 417


 
© 2001-2009, CZ Biom  -  České sdružení pro biomasu,  Opletalova 7/918, 111 44 Praha 1,   Tel.: 604 856 036,   E-mail: sekretariat@biom.cz
Webhosting/ webdesign / publikační systém TOOLKIT - Econnect
Treti ruka energieplus Česká peleta Ekologie, pasivní domy, solární energie, alternativní zdroje, zelené bydlení EnviWeb - portál pro ochranu a tvorbu životního prostředí Ekolist po drátě Portál Energetika Internetové energetické konzultační a poradenské středisko Lesnicko-dřevařský www server