Zprávy z tisku

RWE končí s investicemi do uhlí, zaměří se na obnovitelné zdroje

Frankfurt 26. dubna (ČTK) - Německý energetický koncern RWE ukončí investice do výroby elektřiny z uhlí a zaměří se na oblast obnovitelných zdrojů. Ruší tak i plánovanou výstavbu hnědouhelné elektrárny poblíž Kolína nad Rýnem, vyplývá z dnešního sdělení RWE.

 
 

Na letošek, kdy převezme aktivity v oblasti obnovitelné a jaderné energie od domácích firem E.ON a innogy o kapacitě 10.000 megawattů (MW), společnost plánuje velkou reorganizaci. V obnovitelných zdrojích se tak RWE stane světovou pětkou.

RWE v roce 2012 plánovala výstavbu elektrárny spalující lignit v Niederaussemu u Kolína nad Rýnem, moderní závod měl nahradit starší bloky. Následný propad velkoobchodního trhu s elektřinou ale přinesl velkou reorganizaci sektoru. Kvůli přísnější environmentální politice se projekty jako je Niederaussem staly nereálnými, upozorňují analytici.

Finanční ředitel RWE Markus Krebber minulý týden agentuře Reuters řekl, že firma v příštích letech vynaloží miliardy eur na takzvanou zelenou energii, vedle investic do skladovacích technologií a elektráren spalujících plyn.

RWE dnes také uvedla, že v přechodném období zůstane uhlí i nadále součástí její struktury. Kapacita jejích hnědouhelných elektráren v Evropě činí 10.300 megawattů, černouhelných pak 6500 megawattů, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 26.4.2019

 


Datum uveřejnění: 26.4.19
Poslední změna: 29.4.2019
Počet shlédnutí: 3594