Zprávy z tisku

Rožnov p.R. má nový sběrný dvůr za 26 mil.,fungovat začne v lednu

Rožnov pod Radhoštěm (Vsetínsko) 7. prosince (ČTK) - Rožnov pod Radhoštěm na Vsetínsku má nový sběrný dvůr. Město jej vybudovalo letos za více než 26 milionů korun. Na čtvrtek je připraven den otevřených dveří, do plného provozu bude nový sběrný dvůr uveden od 4. ledna, sdělil dnes ČTK mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

"Celkové náklady na tuto investici se pohybují v částce 26,3 milionu korun. Většina z této částky byla použita na samotné vybudování sběrného dvora - 22 milionů korun, více než 4,4 miliony byly použity na nákup moderních technologií a vybavení dvora," uvedl starosta Rožnova Radim Holiš (ANO). Sběrný dvůr se nachází v Zuberské ulici.

Dvůr bude sloužit pouze obyvatelům města. Tamní podnikatelské subjekty tam budou moci ukládat odpad za poplatek. "V tomto objektu mohou občané odevzdat objemný odpad, nebezpečný odpad, biologický odpad, stavební odpad, elektroodpad, oděvy, kovy a další odpady, které nepřísluší do komunálního odpadu. Nově je sběrný dvůr vybaven nájezdovou rampou, která umožní jednodušší manipulaci s vybranými odpady a nájezdovou mostovou váhou," uvedla pracovnice městského úřadu Lenka Němcová.

Projekt nového sběrného dvora financovaly z 85 procent evropské dotace, státní dotace činily pět procent, zbytek uhradilo město. Sedmnáctitisícové město letos hospodařilo s příjmy i výdaji ve výši 331 milionů korun. V příštím roce by příjmy i výdaje měly činit kolem 300 milionů korun.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 8.12.2015 

 

Datum uveřejnění: 7. prosince 2015
Poslední změna: 8. prosince 2015
Počet shlédnutí: 313