Zprávy z tisku

Rozdávání kontejnerů na bioodpad v Blansku se zpozdilo

Blansko 1. dubna (ČTK) - Rozdávání kontejnerů na bioodpad domácnostem v Blansku se kvůli opatřením proti koronaviru zpozdilo. Lidé ho tak zatím stále budou třídit do pytlů. Na webu Blanska to uvedla mluvčí radnice Pavla Komárková. Blansko lidem rozdá 1000 kontejnerů na bioodpad.

 
 

Foto: archiv CZ Biom

V první vlně měly hnědé plastové nádoby o objemu 240 litrů jít do domácností v místních částech města. Počínaje dneškem tam měly kontejnery plně nahradit dosud používaný svoz bioodpadu v pytlích. V celém městě ale zatím zůstane zachovaný dosavadní systém pytlového svozu. Část obyvatel místních částí si sice kontejner vyzvedlo už v polovině března, další na něj ale čekají.

"Druhý termín, který byl pro distribuci nádob naplánovaný na 21. března, jsme kvůli mimořádným opatřením a vyhlášení nouzového stavu museli zrušit. Proto bude zatím i v místních částech města Blanska, tedy v Lažánkách, Olešné, Hořicích, Horní a Dolní Lhotě, Obůrce, Češkovicích, Klepačově a Těchově, prováděn i nadále svoz bioodpadu pouze v plastových pytlech," uvedl Pavel Viktorin z blanenského odboru komunální údržby.

Zatímco v centrálních částech Blanska se bude bioodpad svážet vždy ve středu jednou za 14 dní, v místních částech bude svoz pytlovaného odpadu vždy ve čtvrtek. Biologicky rozložitelný odpad mohou lidé vkládat právě do plastových pytlů, na sídlištích a v zahrádkářských koloniích bude po zimní přestávce rozmístěno také 39 velkokapacitních kontejnerů o objemu 1100 litrů. Ty vyvážejí pracovníci svozové firmy průběžně. V provozu je také kompostárna, kam lze bioodpad dovézt.

Podle statistik odboru komunální údržby lidé v Blansku ročně vytřídí 1453 tun bioodpadu. Do nových kontejnerů město investovalo přes 1,8 milionu korun. Většinu ale získá zpět díky dotaci od ministerstva životního prostředí, která by měla pokrýt 85 procent nákladů.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 1.4.2020

 


Datum uveřejnění: 1.4.20
Poslední změna: 3.4.2020
Počet shlédnutí: 341