Zprávy z tisku

Rodinnou firmou roku se stal výrobce klavírů Petrof. Na druhém místě je výrobce ekopaliv Biomac

Praha 10. října (ČTK) - V sedmém ročníku soutěže Equa Bank Rodinná firma roku, kterou organizuje Asociace malých a středních podniků a živnostníků, zvítězila v kategorii středních firem společnost Petrof, největší výrobce akustických klavírů a pianin v Evropě. Výsledky hlavní tuzemské soutěže o nejlepší rodinné firmy asociace vyhlásila na dnešním galavečeru při příležitosti Dne podnikatelů ČR.

 
 

Vavřín nejlepší malé firmy získal výrobce školních a kancelářských tabulí, nástěnek a flipchartů VMS Vision. Cenu veřejnosti si odnesla rodinná firma Pleva, zpracovávající včelí produkty.

Druhé místo mezi středními firmami patří společnosti Biomac. Ta vyrábí a prodává ekopaliva z dřevní biomasy (dřevěné briketypelety, krbové dřevo, podpalovací třísky, grilovací uhlí a briketky). Třetí skončilo Centrum FotoŠkoda, které založil Milan Škoda v roce 1991. Z malého fotobazaru postupem času vybudoval velkou renomovanou prodejnu s širokou nabídkou fotoaparátů, videokamer a příslušenství.

Rodinné firmy jsou pilířem tuzemské ekonomiky. Podle letošního jarního průzkumu asociace se rodinné firmy soustředí zejména na generační výměnu a problematiku s ní spojenou.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 

 


Datum uveřejnění: 12.10.18
Poslední změna: 12.10.2018
Počet shlédnutí: 1276