Zprávy z tisku

Richard Horký mezi nejlepšími investory na Slovensku

Ti nejlepší z celého Slovenska se v úterý 8. listopadu večer sešli v Nové budově Slovenského národního divadla, kde se předávaly ceny nejlepším slovenským společnostem a podnikatelům. V hledišti však neseděla „pouze“ slovenská elita v podobě prezidenta Andreje Kisky či ministrů vlády, ale i hosté z České republiky. Vedle velvyslankyně Lívie Klausové byl proto jedním z pozvaných i ředitel TTS Group Ing. Richard Horký. Ten totiž na začátku letošního roku koupil majoritní podíl ve slovenské společnosti Národná energetická, jedničku na tamním energetickém trhu v oblasti vytápění biomasou, která na Slovensku vyrábí teplo v deseti městech. Nominaci získal za investici v hodnotě 9,5 mil. eur (asi 256,5 mil. Kč) za komplexní modernizaci tepelného hospodářství v Trebišově na biomasu, včetně rozvodů tepla.

Anketu Investor roka 2016 vypsal slovenský ekonomický časopis Trend, který zároveň vyhlásil i další kategorie – například Firma roka, Banka roka či Poisťovna roka. Třebíčský podnikatel Richard Horký jménem Národnej energetickej ve své kategorii soutěžil se čtyřmi, velmi prestižními nominovanými, jimiž byl telekomunikační gigant Orange, nadnárodní výrobce nástrojů či ložisek Schaeffler, petrochemická společnost Slovnaft a automobilka Volkswagen Slovakia. Ta nakonec prestižní ocenění získala, nicméně skutečnost, že Národná energetická se dostala do výběru v konkurenci tak silných firem, je sama o sobě obrovskou reklamou. A to jak pro Horkého slovenské teplárny, tak i pro TTS Group jako takovou. Málokdy se stává, aby firma z poměrně malého města, jako je Třebíč, dokázala být rovnocenným vyzyvatelem nadnárodních společností.

„Samotná nominace pro mě bylo obrovskou odměnou. Je vidět, že koupě Národnej energetickej byl jednoznačně krok správným směrem, který ocenili i renomovaní ekonomové,“ řekl Richard Horký. „A také to dokazuje, že TTS Group je firma na úrovni, o níž se ví nejen v České republice, ale i v zahraničí.“

Hlasování o Investora roka se oproti anketám Firma roka, Banka roka či Poisťovna roka konalo letos vůbec poprvé. Kritéria pro jeho výběr nastavil časopis Trend tak, aby se do ankety zapojili jak ekonomové, tak i čtenáři. Hlasování obou skupin bylo rovnocenné, výsledky byly zohledněny v poměru 1:1.

Zdroj: Tisková zpráva Ekotechnického centra Třebíč 16.11.2016

 

Datum uveřejnění: 16. listopadu 2016
Poslední změna: 16. listopadu 2016
Počet shlédnutí: 1355