Zprávy z tisku

Příbor rozdal lidem dalších 180 domácích kompostérů

Příbor (Novojičínsko) 27. března (ČTK) - Radnice tento měsíc rozdala obyvatelům Příbora na Novojičínsku 180 domácích kompostérů. Vyhověla tak zvýšenému zájmu lidí o toto zařízení, které slouží k odkládání domácího biologického odpadu. Už v roce 2014 rozdělilo město obyvatelům 580 kompostérů. ČTK to dnes řekla Iveta Busková z příborské radnice.

 
 

Z informací na internetových stránkách města vyplývá, že Příbor letos na nákup zahradních kompostérů vyčlenil ve svém rozpočtu 730.000 korun. Celkem 85 procenty na ně přispějí evropské dotace. Kompostéry umožňují zejména lidem, kteří bydlí v rodinných domech, snížit objem biologických složek v komunálním odpadu.

Lidé v Příboře dostali kompostéry zdarma, s městem podepsali smlouvy o výpůjčce a darování. "Jedná se o kompostéry z recyklovaného plastu od českého výrobce - společnosti Jelínek Trading. Obyvatelům, kteří mají problémy s pohyblivostí či si nemohli zajistit odvoz sami, byl kompostér doručen na adresu trvalého pobytu," uvedla Dita Kalužová z městského odboru rozvoje.

Možnosti třídění bioodpadu Příbor rozšířil rovněž rozmístěním 1500 hnědých popelnic, takzvaných kompostejnerů. "Tento bioodpad je dále zpracováván na kompostárně a přeměněn v kvalitní humus vhodný k použití na travnatých plochách i v zahrádkách. Obyvatelé mají možnost si na kompostárně nabrat tento kompost pro vlastní potřebu," uvedla Kalužová.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 28.3.2018

 


Datum uveřejnění: 28.3.18
Poslední změna: 28.3.2018
Počet shlédnutí: 1282