EnglishRSSkontaktyčlenstvísitemapinzerce a reklama
Biom.cz
biomasa, biopaliva, bioplyn, pelety, kompostování a jejich využití

ZPRÁVY Z TISKU

Přerov rozšiřuje možnosti třídění odpadu novými nádobami na oleje

Přerov 2. července (ČTK) - Přerovská radnice rozšířila spektrum třídění odpadu. Na deseti místech města rozmístila také nádoby na použité tuky a oleje. Zelené nádoby s oranžovým víkem se objevily zejména na sídlištích. Dosud museli lidé nosit tuky a oleje do dvou sběrných dvorů, informovala ČTK mluvčí radnice Lenka Chalupová. Lidé mohou v Přerově třídit kromě papíru, skla, plastu či textilu od loňského roku také bioodpad.

Zelené nádoby s oranžovým víkem o objemu 120 litrů nechalo město rozmístit tento pátek. "Nádoby nejsou v žádném případě určeny pro technické oleje - převodové, motorové či tlumičové, ale ani pro maziva a kapaliny. Musí se jednat jen o jedlé oleje a tuky, které budou v pečlivě uzavřených plastových nádobách," uvedla Šárka Slezáková z Technických služeb města Přerova.

Nádoby podle jednatele technických služeb Bohumíra Střelce nabízejí další možnost, jak se ekologicky zbavit jedlých olejů a tuků. Umístěny budou u kontejnerů například v ulici Pod Skalkou, v Hranické, Kopaninách či na Velké Dlážce a v Jižní čtvrti. Svážet se budou podle potřeby. Pokud se sběrné nádoby osvědčí, budou podle Střelce přidávány na další místa.

V Přerově mohou lidé do speciálních kontejnerů třídit papír, sklo, textil, plastové lahve a od loňska také biologicky rozložitelný odpad. Město distribuovalo obyvatelům 3500 nádob na bioodpad, 600 kompostérů a 1200 kompostovacích sil. Kromě toho jsou lidem k dispozici dva sběrné dvory v ulicích Na Hrázi a Želatovská, kam mohou vozit vysloužilé věci.

Podle informací radnice každý obyvatel Přerova vyprodukoval loni 402,2 kilogramu komunálního odpadu, což je o osm kilogramů méně než v roce předchozím. Z toho vytříděný odpad činil na osobu 184,5 kilogramu, o 25 kilogramů více než v roce 2014, což z celkového množství komunálního odpadu představuje 45,87 procenta. Obyvatelé Přerova platí za odpady ročně 650 korun, letos byla částka stejná jako v loňském roce.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 12.7.2016

 

Datum uveřejnění: 2. července 2016
Poslední změna: 12. července 2016
Počet shlédnutí: 446


 
© 2001-2009, CZ Biom  -  České sdružení pro biomasu,  Opletalova 7/918, 111 44 Praha 1,   Tel.: 604 856 036,   E-mail: sekretariat@biom.cz
Webhosting/ webdesign / publikační systém TOOLKIT - Econnect
Treti ruka energieplus Česká peleta Ekologie, pasivní domy, solární energie, alternativní zdroje, zelené bydlení EnviWeb - portál pro ochranu a tvorbu životního prostředí Ekolist po drátě Portál Energetika Internetové energetické konzultační a poradenské středisko Lesnicko-dřevařský www server