Zprávy z tisku

Přerov rozšiřuje možnosti třídění odpadu novými nádobami na oleje

Přerov 2. července (ČTK) - Přerovská radnice rozšířila spektrum třídění odpadu. Na deseti místech města rozmístila také nádoby na použité tuky a oleje. Zelené nádoby s oranžovým víkem se objevily zejména na sídlištích. Dosud museli lidé nosit tuky a oleje do dvou sběrných dvorů, informovala ČTK mluvčí radnice Lenka Chalupová. Lidé mohou v Přerově třídit kromě papíru, skla, plastu či textilu od loňského roku také bioodpad.

 
 

Zelené nádoby s oranžovým víkem o objemu 120 litrů nechalo město rozmístit tento pátek. "Nádoby nejsou v žádném případě určeny pro technické oleje - převodové, motorové či tlumičové, ale ani pro maziva a kapaliny. Musí se jednat jen o jedlé oleje a tuky, které budou v pečlivě uzavřených plastových nádobách," uvedla Šárka Slezáková z Technických služeb města Přerova.

Nádoby podle jednatele technických služeb Bohumíra Střelce nabízejí další možnost, jak se ekologicky zbavit jedlých olejů a tuků. Umístěny budou u kontejnerů například v ulici Pod Skalkou, v Hranické, Kopaninách či na Velké Dlážce a v Jižní čtvrti. Svážet se budou podle potřeby. Pokud se sběrné nádoby osvědčí, budou podle Střelce přidávány na další místa.

V Přerově mohou lidé do speciálních kontejnerů třídit papír, sklo, textil, plastové lahve a od loňska také biologicky rozložitelný odpad. Město distribuovalo obyvatelům 3500 nádob na bioodpad, 600 kompostérů a 1200 kompostovacích sil. Kromě toho jsou lidem k dispozici dva sběrné dvory v ulicích Na Hrázi a Želatovská, kam mohou vozit vysloužilé věci.

Podle informací radnice každý obyvatel Přerova vyprodukoval loni 402,2 kilogramu komunálního odpadu, což je o osm kilogramů méně než v roce předchozím. Z toho vytříděný odpad činil na osobu 184,5 kilogramu, o 25 kilogramů více než v roce 2014, což z celkového množství komunálního odpadu představuje 45,87 procenta. Obyvatelé Přerova platí za odpady ročně 650 korun, letos byla částka stejná jako v loňském roce.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 12.7.2016

 


Datum uveřejnění: 2. července 2016
Poslední změna: 12. července 2016
Počet shlédnutí: 889