Zprávy z tisku

Předsedou představenstva OTE bude od středy Michal Puchel

Praha 29. června (ČTK) - Předsedou představenstva firmy OTE (Operátor trhu s elektřinou) bude od středy dosavadní člen představenstva společnosti Michal Puchel (47). Nahradí Aleše Tomce, kterého odvolala dozorčí rada společnosti. ČTK to dnes sdělila Štěpánka Filipová, mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu (MPO), které je jediným akcionářem a vykonavatelem vlastnických práv firmy.

 
 

"Nový předseda představenstva OTE bude mít za úkol nejen hájit strategické zájmy státu na velmi rozmanitém a průběžně se měnícím poli energetiky. Zájmem Michala Puchela samozřejmě musí být také účelné, efektivní a hospodárné nakládání se svěřenými prostředky a funkční ekonomika celé společnosti," uvedl dnes náměstek ministra průmyslu a obchodu Jan Dejl, který má výkon akcionářských práv na MPO na starosti.

Puchel je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, E.ON Academy Energy Series a Prince Foundation 5th Edition. Energetice se věnuje celý profesní život od roku 1999. Mimo jiné pracoval jako analytik společnosti Accenture, ředitel firmy EuroEnergy, vedoucí úseku strategie a regulace Západoslovenské energetiky a také jako vedoucí odboru zajišťování přenosových a systémových služeb ve společnosti ČEPS.

OTE působí na trhu s elektřinou v ČR od roku 2001 a na trhu s plynem od roku 2010. Od roku 2002 organizuje obchodování na denním a později i na vnitrodenním a blokovém trhu s elektřinou a od roku 2010 také na denním a vnitrodenním trhu s plynem. Od roku 2013 společnost také vyplácí podporu obnovitelným zdrojům energie na základě cenového rozhodnutí Energetického regulačního úřadu (ERÚ).

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 29. 6. 2021

 


Datum uveřejnění: 29.6.21
Poslední změna: 2.7.2021
Počet shlédnutí: 352