Zprávy z tisku

Praha dá na projekty týkající se životního prostředí 40 milionů Kč

Praha 17. května (ČTK) - Žadatelé o městské dotace si letos na projekty, které se týkají životního prostředí, společně rozdělí 40 milionů korun, což je stejně jako loni. Pražský magistrát tentokrát podpoří 179 projektů od 110 žadatelů. Peníze půjdou na projekty v sedmi oblastech včetně veřejné zeleně nebo adaptace na klimatickou změnu. Nejvíc projektů, které město finančně podpoří, se týká ekologické výchovy. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. Část žádostí, např. ty, jejichž žadatelé dostanou více než 200.000 korun, budou muset ještě projednat pražští zastupitelé.

 
Foto: Pixabay.com
 

Žadatelé se mohou o dotace přihlásit v šesti oblastech, kterými jsou veřejná zeleň, zelené učebny, ochrana přírody, ekologická výchova, výukové a vzdělávací programy pro školy a adaptace na klimatickou změnu. Sedmou je specifická oblast, kam patří projekty, které nelze zařadit do předchozích kategorií. Patří sem například výcvik zvířat pro handicapované.

"Při hodnocení a výběru jednotlivých projektů byl kladen důraz především na konkrétnost výsledků a kvalitu zpracování daného projektu, jeho realizovatelnost a zohledněny byly i dosavadní výsledky činnosti zadavatelů," uvedl náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN).

Nejvíc peněz půjde na adaptaci na klimatickou změnu, kdy město dá na 39 projektů 11,81 milionu korun. Druhá nejvyšší částka je určena na ekologickou výchovu. Mezi 48 projektů bude rozděleno zhruba 7,85 milionu Kč. Naopak nejnižší částka půjde na tzv. zelené učebny, a to 1,22 milionu korun.

V rámci projektů do 200.000 korun bude mj. podpořen projekt Azylové farma Jarikhanda na městský holubník, Česká ornitologická stanice dostane peníze na řešení problému nárazů ptáků do prosklených staveb nebo bude podpořena péče o staré ovocné sady. Salvia-ekologický institut dostane peníze na průzkum v Troji a spolek Srdcevčele na pořádání včelařských kroužků. Společnost Ekodomov pak obdrží finance na akci Miss Kompost 2021. Praha podpoří také Klub českých turistů při obnově turistického značení.

Na magistrát dorazilo od 173 žadatelů 295 žádostí o dotaci, z nichž město vybíralo projekty, které podpoří. Celková požadovaná částka dosáhla více než 109,59 milionu korun.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 18. 5. 2021

 


Datum uveřejnění: 18.5.21
Poslední změna: 18.5.2021
Počet shlédnutí: 510