Zprávy z tisku

Policie prověřuje machinace s prodejem dřeva na Šumavě

Policie prošetřuje údajné machinace, možné zkreslení údajů při prodeji dřeva v souvislosti s likvidací škod po orkánu Kyrill v šumavském národním parku. Trestní oznámení na neznámého pachatele podala Správa NP a CHKO Šumava.

„Oznámení jsme podali poté, co jsme nabyli přesvědčení o nesrovnalostech v dokladech,” potvrdil ředitel správy František Krejčí.

Provedli jsme hloubkovou kontrolu a výsledky předali policii. Teď provádíme mimořádnou inventuru zásob dřeva,” dodal. Rozsah ztrát neupřesnil s odkazem na probíhající šetření. Fatální výsledek, jak se vyjádřil, ale neočekává. Podezření existuje. Mluvčí klatovské policie Dana Ladmanová potvrdila rozsáhlé vyšetřování, které potrvá ještě týdny.

„Prošetřujeme různé finanční toky a účetní doklady řady firem. Pokud není případ uzavřený, více informací nemohu poskytnout,” uvedla.

Trestní oznámení podala správa parku v únoru. Podle ředitele se údajné machinace v dokladech vztahují k období loňského podzimu. Prověřování se dotkne řady firem i živnostníků.

„Jejich počet přesahuje stovku,” dodal ředitel. Práce spojené s likvidací po vichřici spadaly do kompetence jeho zástupce Libora Hoška, ten už ale na správě nepracuje. „Jeho odchod s touto kauzou nesouvisí,” tvrdí ředitel. „Podnět jsme podali v únoru a jeho pracovní poměr skončil k poslednímu květnu na základě určité nabídky. To by nemělo logiku,” uvedl. Stejně se staví ke spekulacím v souvislosti se smrtí pracovníka prášilské lesní správy, který v lednu spáchal sebevraždu.
„Jde o neověřené informace, nechci nic předjímat. Celá tato záležitost je velmi citlivá,” dodal.

Zdroj: Silvarium

 

Datum uveřejnění: 4. června 2008
Poslední změna: 4. června 2008
Počet shlédnutí: 223