Zprávy z tisku

Pobočku Air Products v České republice nově vede Radka Ševčíková

Praha 29. září (ČTK) - V čele pobočky společnosti Air Products v České republice je nově Radka Ševčíková. Na pozici ředitele pro Česko, Slovensko a Maďarsko vystřídala Vlastimila Pavlíčka, který po mnohaletém vedení pobočky přešel na pozici ředitele pro rozvoj obnovitelných zdrojů v regionu střední Evropy a Ruska. Firma, která je přední světovou společností zabývající se výrobou průmyslových plynů, o tom dnes informovala ČTK.

 
Foto: Air Products
 

Ševčíková nastoupila do společnosti Air Products v roce 2004, věnovala se finančnímu reportingu, řízení nákladů a vyhodnocování potenciálních investic. V roce 2006 přešla na evropskou centrálu firmy do Bruselu, kde pracovala v různých pozicích od evropského analytického manažera po kontrolora pro střední a východní Evropu.

V roce 2016 přešla do obchodu na post Business Improvement Manager, ve kterém pracovala na strategii a vylepšování portfolia a na akvizicích firem. V roce 2017 vrátila se do Čech a na téže pozici rozvíjela obchod ve střední Evropě a Rusku. Dříve také působila ve vedoucích pozicích logistiky, marketingu a účetnictví u společností Atlas, Delvita a Unilever.

Air Products je světová společnost zabývající se výrobou průmyslových plynů, na trhu působí 80 let. Společnost se zaměřuje na zajištění energií, udržitelný rozvoj a rozvíjející se trhy. Dodává technické plyny, související vybavení a odborné aplikační poradenství desítkám průmyslových odvětví, od rafinérií, chemického a strojírenského průmyslu přes výrobu elektrotechniky, zpracovatelský průmysl až po potravinářství. Air Products je rovněž světovým lídrem v dodávkách technologií a zařízení pro zpracování zkapalněného zemního plynu.

Firma působí v 50 zemích a v roce 2020 dosáhla obratu 8,9 miliardy dolarů (194,4 miliardy korun).

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 29. 9. 2021

 


Datum uveřejnění: 29.9.21
Poslední změna: 30.9.2021
Počet shlédnutí: 435