Zprávy z tisku

Plzeňský kraj rozdělí 23 mil. Kč navíc na kotlíkové dotace

Plzeň 30. prosince (ČTK) - Plzeňský kraj rozdělí dalších 23,1 milionu korun v dotačním programu na pořízení ekologického vytápění v domácnostech. K původním 231 milionům korun, které kraj letos dostal od státu a ve dvou výzvách rozdělil mezi žadatele na tak zvané kotlíkové dotace, rozhodlo ministerstvo životního prostředí navýšit sumu o deset procent. Kraj už nebude vypisovat novou výzvu, peníze rozdělí žadatelům, na jejichž podané žádosti už v poslední výzvě nezbyly peníze a zůstali v zásobníku žádostí, řekla ČTK vedoucí oddělení mediální komunikace a marketingu krajského úřadu Šárka Stará.

Nově alokované peníze by měly být podle ní využity výhradně na podporu obnovitelných zdrojů energie, tedy na kotle na biomasu a na tepelná čerpadla. Na nový ekologický zdroj tepla získají žadatelé od státu díky dotaci EU nejvíce 85 procent nákladů, maximálně 150.000 Kč.

Podávání žádostí na kotlíkové dotace v první výzvě vyhlásil kraj 20. ledna a lidé se mohli hlásit do 31. března. Peníze byly vyčerpané 29. února. Druhou výzvu otevřel kraj na svých webových stránkách 19. září v 8:00. Alokovaných 73 milionů korun bylo žadateli naplněno už v 10:13, kdy se muselo podávání žádostí uzavřít. Otevřel se ale zásobník žádostí, které mají být využity, pokud by vypadl někdo z uspokojených žadatelů. V první výzvě uspělo 1283 žadatelů, v druhé výzvě bylo podáno 636 žádostí. "V současné době probíhá jejich kontrola," dodala Stará.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 2.1.2016

 

Datum uveřejnění: 30. prosince 2016
Poslední změna: 2. ledna 2017
Počet shlédnutí: 846