Zprávy z tisku

Plzeňský Doosan opravil turbínu spalovny ve švédském městě Vaxjö

Plzeň 26. října (ČTK) - Plzeňský Doosan Škoda Power dokončil generální opravu turbíny ve spalovně biomasy Sandvik 3 ve švédském městě Vaxjö. Zařízení o výkonu 39 MW vyrábí elektřinu a teplo pro více než 100.000 obyvatel městské aglomerace. Najelo do ostrého provozu, řekl dnes ČTK Ondřej Činčura, mediální zástupce plzeňského Doosanu, jehož turbíny jsou téměř ve všech zemích světa. Hodnotu zakázky neuvedl.

 
Foto: Smartcity-ready.eu
 

Plzeňské strojírny se s provozovatelem elektrárny, společností Växjö Energi AB, dohodly na novém kontraktu po inspekční návštěvě svých inženýrů. "Byla součástí dlouhodobého pozáručního servisu s možnostmi generálních oprav nebo výměny opotřebených dílů," řekl manažer projektu Jan Houdek. Opravu provedli plzeňští technici přímo na elektrárně. "Šlo o pěti až osmičlenné týmy konstruktérů, svářečů, elektrikářů a montérů. Supervizovali je dva šéfmontéři," uvedl Činčura. Během demontáže dorazily z Plzně díly, které nešly opravit na místě - rotor, vnitřní těleso a rozváděcí kola.

Servis parních turbín představuje podle vedoucího servisních zakázek Adama Bajera hlavně generální opravy s výměnou opotřebených dílů a také dlouhodobý pozáruční servis.

Plzeňský podnik má více než stoletou tradici výroby parních turbín. Produkuje a dodává turbíny s výkonem do 1200 megawattů. Využívají je paroplynové, uhelné, jaderné, kogenerační a solární elektrárny i spalovny biomasy. Firma s téměř desetinovým podílem na světovém trhu parních turbín má roční tržby mezi šesti až osmi miliardami korun.

Zdroj: Tisková zpráva ČTK 27. 10. 2020

 


Datum uveřejnění: 27.10.20
Poslední změna: 27.10.2020
Počet shlédnutí: 411